Sık Topuz Saç Modelleri | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Sık Topuz Saç Modelleri

Sık Topuz Saç Modelleri
30 Mart 2012 tarihinde eklendi, 959 kez okundu.

Sık_Topuz_Saç_ModelleriŞimdi size anlatacağımız sık topuz saç modelleri, orta uzunlukta olan saçlardan uzun saç şekillerine kadar her boydaki saç ile her yaş kadına uygun olan modeldir ve kolay yapılışı ile küpe, gerdanlık vb. takı ile cüretkar dekolte bir elbise giyecek olan bayanların zarif görünmesine neden olacaktır. Sık topuz düz ya da ortadan kalın olan saç şekillerine sorunsuz ve kolayca uygulanabilecek bir modeldir. Ancak doğal hali dalgalı, kıvırcık olan bir saça sahipseniz eğer, sık topuzu uygulamadan önce saçınızı düzleştirici yardımı ile düzleştirmeniz gerekecektir.

   Sık topuz saç modeli kimlere yakışır? Yukarıda da belirttiğimiz üzere her boy saç ve her yaştaki bayanlara uygun, yapımı kolay bir saç modelidir. Önce saçınızın bir gün önce yıkanmış ya da köpüklenmiş olması gerekir, sonra saçınızı fırça ile aşağı doğru iyice fırçalayın. Saçınızı uygun bir lastik ile sık olmayacak şekilde ensenizin üst kısmına kadar başınızın orta kısmına kadar at kuyruğu şeklinde toplayın, her iki tarafını da serbest bırakıp kabartın ki daha yumuşak daha dolgun görünsün, sonra at kuyruğunu bir kaç kez dolamak suretiyle gevşek halde kafanızın orta kısmına kadar ensenizin üst kısmına gelecek şekilde topuzu oluşturun.

   Ellerinizin yardımı ile topuza şekil vererek arzunuza göre sıkı ya da gevşek olmasını sağlayın, bunları yaparken kullanacağınız tokaların saçınızın rengine uygun olmasına dikkat edin. Tabii bunun yanında kullanacağınız toka vb. aksesuarın kıyafetinize de uygun olmasını unutmayın. Sonra saçınızı sprey kullanarak yatıştırın, bu işlemi takacağınız takının mücevher olması durumunda takıyı kullanmadan önce yapmanız daha doğru olur.

   Gecenin ilerleyen zamanlarında saçınızın bir kaç teli yaramazlık yapıp dağılacağından spreyi mutlaka yanınızda bulundurarak yerleştirme ve yatıştırma işleminde ihtiyaç duyabilirsiniz. Küpelerinizin görünerek kıyafetiniz ve saçınıza hava vermesini isterseniz topuzu ense kısmına kadar yani ensenize yakın yapın ki size mükemmel bir hava versin. Tabi bu anlatılan sizin evde kolayca yapabileceğiniz bir durumdu, bunun yanında yapamam derseniz bunu bir kuaför yardımı ile de gerçekleştirebilir, havanıza hava katabilirsiniz. Şimdi sizin için oluşturmuş olduğumuz kataloğu incelemek suretiyle keninize uygun bir sık topuz saç şekli beğenerek saçınıza uygulatabilirsiniz.

Sık_Topuz_Saç_Modelleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png