2013 Sonbahar-Kış Makyajı

2013 Sonbahar-Kış Makyajı
8 Ekim 2012 tarihinde eklendi, 676 kez okundu.

2013_Sonbahar-Kış_MakyajıKış aylarının yaklaşması ile bayanların korkuları yaklaştı diyebiliriz. Çünkü kış aylarında nasıl makyaj yapılacağı hakkında birçok bayanda korku oluştu. Bu kışta Neon renkler moda diyebiliriz ama şöyle söyleyebiliriz kışın neonu. Yine kışta yaz gibi canlı ve güzel renkler hakim. Bu kış soğuk renkler yerine daha canlı renkler ön planda. Size sonbahar ve kış makyajı nasıl yapılması hakkında kısa bilgiler. İlk olarak 2013 Sonbahar Kış makyajı hakkında kısa bilgi verelim.

Bu sezon makyajda dumanlı gözler, nude(çıplak) makyaj ve koyu renkli dudaklar ön planda. Bu sezon gözler ön planda. Işıltılı kahve ve mürdüm tonları hakim. Yanaklar pembe, dudaklarda şeftali ve uçuk pembe tonlarla karşılaşacağız. Sade bir görünüm için hafif canlılık ve renklilik yeterli olacaktır. Bu Sonbahar-Kış sezonunda hızlı, doğal, kolay ve taze tenler ön planda. Doğallık bu sezon en hitlerde. Tabi böyle olunca kalın kaşlar geri dönüş yaptı. Bu sezon dumanlı gözlerde kahve ve mürdümleri göreceğiz. Ten makyajı ise doğal ve mat olmalıdır. Teninizde matlık kazanmak için pudra kullanmalısınız. Elmacık kemiklerinizin üzerine bronz tonlarında pudra kullanılmalıdır.

Göz makyajınızda ise metalik tonların ön planda olmasına dikkat edin. Kaşlarınızın da güçlü olmasına dikkat edin. Dudaklarda ise kırmızı ve tonları kullanırsanız vahşi bir hava verebilirsiniz. Şimdi ayrıntılara geçerek ojelerden başlayalım. Bayanların vazgeçilmezleri arasında olan ojelerden başlayalım. Ojeleri çoğumuz cıvıl cıvıl renkli olarak severiz. Bu kış diğer senelere oranla daha renkli ve daha neon diyebiliriz. Bu sonbahar ve kışta laciverte kaçan mavi ve morcivert en hitler arasında diyebiliriz. Birçok ünlü yıldızların moda haftasında gece yarısı tonlarını kullandığı ortada. Bu rengi kışın çok kullanacağımızın sinyalleri veriliyor. Bu renklerin yanı sıra kızıl kestane, bakırlık taşıyan kahveler, pas rengi öne çıkan renkler arasında yer alıyor.

Birçok moda ve tasarımcıların tercih etmenizi istediği bir renk daha var o da ” Parlak Siyah.” Bir ara mat siyahların kullanıldığı dönemler olmuştu ama kısa sürdü şimdi gotik siyahlar daha ön planda. Oje hakkında bilgi verdikten sonra şimdi sıra da eyelinerlar var. Bayanlar eyelinerların genellikle koyu tonlarını tercih ederler. Ama bu kış koyu tonların yanı sıra siyaha yakın ama siyah kadar koyu olmayan renkler moda. Örneğin kahverengi, yeşil ve mavi gözlere canlılık verir. Kahverengi gözlerde ise doğallık sağlar. Eğer kahverengi eyeliner kullanmışsanız mutlaka siyah maskara kullanmanızı tavsiye ediyorum. Makyaj yaparken en önemli unsurlardan biri de kapatıcılardır. Gözlerimizin altındaki koyu göz halkalarını kapatmanın en iyi yoludur. Kapatıcı kullanan bayanlar genelde elleriyle sürerek doğru yaptıklarını sanırlar fakat yanlış teknik kapatıcınızı kullanırken ellerinizle değil fırça yardımı ile kapatıcınızı kullanmalısınız.

Kapatıcıyı fırça yardımı ile kirpik çizgisine ve gözlerinizin içine kadar sürün. Kapatıcıların en önemli özelliklerinden biri de yüze canlılık ve parlaklık vermesi. Her gün makyaj yapın veya yapmayın kapatıcı kullandığınızda yüzünüze zaten canlılığı vermiş olacaksınız. Sıra ruj seçiminize geldi. Ruj seçerken genelde bayanlar sade ve doğal renklerden yana olurlar. Tabi bu sadeliği gündüz için ruj seçiminizde görebiliriz. Gündüz ruj seçimi yaparken zarif, sade ve doğal olmasına özen gösterin. Dudaklarınızda parlatıcı, uçuk pembe ideal olacaktır. Şeftali ve pembe tonları rujları da kullanabilirsiniz. Bide gece ruju var. Gece dışarı çıkarken makyajımızı biraz ağır yaparız. Tabi bu ağırlık rujlarımıza da yansıyor. Gece dışarı çıkarken kuvvetli tonlar ve parlak renkleri tercih etmelisiniz. Örneğin bayanların vazgeçilmez rengi olan kırmızı sizin için en uygun renktir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png