5 Dakikada Pedikür | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


5 Dakikada Pedikür

5 Dakikada Pedikür
29 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 665 kez okundu.

5_Dakikada_Pedikür5 Dakikada Pedikür Olur mu? Havaların ısınması ile açık ayakkabı giyme zamanı yaklaşıyor. Bu nedenle bayanların ayaklarına daha fazla özen göstermesi gerekecek. Bu nedenle pediküre gitmeye zamanı olmayan bayanlara 5 dakikada muhteşem ayaklara sahip olmalarını sağlayacak tüyolar veriyoruz.

  Kalın palto ve çizmelerden kurtularak yaz mevsimine hazırlanan bayanlar bakımlarına daha çok dikkat edecekler. Açık ayakkabı, terlik, parmak arası sandalet giyen bayanların ayaklarının güzel görünmesini isteyeceklerinden pedikürlerine özen göstermeleri gerekiyor. Pediküre gitmeden kendi kendinize 5 dakika içinde pedikür yapma imkanı var ve anlatıma geçmeden önce gerekli malzemelerin hazırlanması lazım. Şimdi gelelim gerekli malzemelere; Kendi zevkinize göre esansını seçeceğiniz banyo tuzu, havlu, ponza taşı, ayak peelingi, tırnak makası, nemlendirici krem, törpü, aseton ve tıraş bıçağı temin edin. Malzemelerin temin edilmesi sonrası 5 dakikada pedikür işlemi nasıl yapılır görelim:

Birinci adım;

Bu adımda yıkama ve peeling yapıyoruz. Bir leğen içine ayaklarınızın tamamının su içinde olmasını sağlayacağınız şekilde sıcak su doldurun ve leğen içerisine biraz banyo tuzu ekleyin. Sonra ayaklarınızı suyun içine sokarak bir dakika kadar bekletin. Ayaklarınızı çıkarın ve havlu yardımı ile kurulayın. Peelingi önce ayaklarınızın nasırlı ve sert bölgelerine uygulayın. Sonrasında ayaklarınızı tekrar sıcak su içine sokun ve kurulayın. Kurulama sonrası gerek görmeniz durumunda tekrar peeling uygulayın. Bu işlem sadece iki dakikanızı alır.

İkinci adım;

İlk adım sonrası nemlendirme işlemine geçiyoruz. Ayak, bilek ve alt bacak bölgenize nemlendirici kreminizi uygulayın. Ayak parmaklarınızı tek tek olacak şekilde iyice kremleyin. Bu şekilde tırnak etlerinizin yumuşamasını sağlayacak ve kütikül probleminden kurtulacaksınız. Bu işlemde yaklaşık 30 saniye kadar sürer.

Üçüncü adım;

Bu adımda tırnak temizliği yapıyorsunuz. Kütiküllerden kurtulmak için uyguladığınız krem ojenizin dağılmasına sebep olacağından asetonlu pamuk yardımı ile tırnaklarınızı kremden arınacak şekilde silin. Tırnaklarınızı keserek törpü ile şekil verin ve tırnaklarınızın hepsinin aynı boy ve şekilde olmasını sağlayın. Bu da 30 saniye kadar sürecektir.

Dördüncü adım;

Şimdi sıra geldi oje sürme işlemine. Tırnaklarınızı temizleyip şekillendirmeniz sonrası ojeyi uygulamaya başlayabilirsiniz. Vaktiniz kısıtlı ise tek kat sürebilirsiniz. Bunun için açık renk oje seçmelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken önemli konu üç fırça darbesi ile oje sürme işlemini tamamlamanız. Son adım olarak görünse de oje sürülmesi ayaklarınızın güzel görünmesini sağlayacak en önemli konu olduğundan düzgün sürmeniz gerekmektedir. Düzgün sürülmeyen oje bütün emeklerin boşa gitmesine neden olacağından dikkatli sürülmesi önemlidir. Ojenizin uzun süre dayanmasını sağlamak içinde üzerine bir kat koruyucu sürmeniz iyi bir fikir olacaktır. bu işlem de yaklaşık 2 dakikanızı alır.

İşte 5 dakika içinde pedikürünüzü evde kendi başınıza kolayca tamamladınız. Şimdi 30 saniye daha vaktiniz var ise ayak parmaklarınızın üzerindeki tüylerden kurtulup çok daha güzel ayaklara sahip olabilirsiniz. Bunun için tıraş bıçağını alıp parmaklarınızın üzerindeki tüyleri almak suretiyle kusursuz bir görünüme sahip ayaklara kavuşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png