Akasya Nedir? Faydaları Nelerdir? | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Akasya Nedir? Faydaları Nelerdir?

Akasya Nedir? Faydaları Nelerdir?
2 Mart 2012 tarihinde eklendi, 744 kez okundu.

Akasya_Nedir? Faydaları_Nelerdir?Akasya nedir?Akasyanın faydaları nelerdir? Akasya salkım ağacı olarak da adlandırılan, yapraklı küçük, salkım çiçekli, dalları sarkık vaziyette olan yaklaşık 9-20 metre boyuna erişebilen, güzel görünümü ve hoş kokusu ile süs ağacı olarak dikilen bir ağaçtır. Akasyanın faydaları saymakla bitmez. Bir çok rahatsızlığa iyi geldiğinden bitkisel tedavi de oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

   Akasya idrar yollarında oluşan iltihaplanmalar üzerinde yumuşatıcı, koruyucu örtü oluşturur. Aynı zamanda sindirim konusunda da aynı özellikleri taşır. Öksürük, boğaz ağrısı ve nezle gibi şikayetler ile ishal ve dizanteri gibi hastalıklarda faydalıdır.

 Akasya nasıl kullanılır? Akasya çiçekleri ve yaprakları toplanıp kurutulduktan sonra kullanılır. Kuru yapraklar kaynatılıp içildiğinde vücudun terlemesini sağlayarak soğuk algınlığına iyi gelir. Çiçeği suda kaynatılıp çayı yapılır ve vücudu rahatlatıp zihinsel yorgunluğu giderir. Yapraklarının fazla miktarda alınmaması gerekir ki alındığında hafif de olsa zehirlenmelere neden olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png