Allık Sürme Teknikleri

Allık Sürme Teknikleri
10 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 888 kez okundu.

Allık_Sürme_TeknikleriAllık nasıl sürülür? Birçok bayanın allık sürme konusunda endişeleri vardır. Çünkü rimel sizi kötüde gösterebilir iyi de gösterebilir. İşte size allık sürme teknikleri. Doğru allık sürerek hem yüzünüzü daha güzel ve daha uzun görünmesine neden olacaktır. Her bayan mutlaka çantasında allığı ile gezer. Ha tabi taşımak var ama doğru sürmek de önemli. Bide şunu unutmayalım yüz tipinize uygunda olması gerekir. Biz şimdi sizin için doğru teknik ve yüz stilinize uygun allık sürme tekniklerini hakkında bilgi vereceğiz. Allık sürürken far ve ruj renklerini de dikkate almalısınız. Çünkü birbiri ile uymayan renkler uygularsanız komik bir görüntüye neden olabilirsiniz.

Allık size güzel ve mutlu görünüm verecektir, cilde canlılık verecektir. Allık ile ruj renginize ise dikkat etmelisiniz. Şimdi ten renginize uygun allık tonlarını söyleyelim. Eğer sarışın veya açık renk ten rengine sahipseniz şeftali tonları sizin için harika olacaktır. Allığınıza uygun ruj ve farla harika bir görünüme yol açacaktır. Bir diğer ten rengimiz ise buğday tenli ve kumrallar. Bu ten rengine sahipseniz pembe tonları harika olacaktır. Ve son ten rengimiz ise esmerler. Esmer bir bayansanız toprak renklerinde allık kullanmanız muhteşem olacaktır. Şimdi ise yüz şekillerinize uygun allık sürme tekniği hakkında bilgi vereceğiz. Eğer yuvarlak yüz şekliniz varsa, Özellikle yanaklarınız geniştir ve bunu daha uzun göstermek için V şeklinde sürün. Yüzünüzü tamamlaması için çok az çene kısmına sürmelisiniz. Bir diğer Yüz şeklimiz ise kare. Bu tip yüz şekil olan bayanların elmacık kemikleri ve çene kısmı geniştir. Kare çene oldukça dikkat çekici bir yapıdır.

Gözlerinizin merkezi elmacık kemikleriniz ile nerde birleşiyorsa ona dikkat edin. Bu işlemi dikkatli yapmalısınız bunu sürerken ise allığı o bölgeye uygulayın ve şakaklarınıza doğru uygulayın. Alın ve çenenize de yumuşak vuruşlar uygulayabilirsiniz. Böylece yüzünüzün kare şekli biraz yumuşayacaktır. Bir diğer yüz tipi ise dikdörtgendir. Bu yüz tipi ise kare yüz tipinin gerilip yumuşatılmış halidir. Bunda ise gözlerinizin dış kısmına ve elmacık kemiğinize uygulayın. Allığın burnunuzun ucunda olmamasına dikkat edin. İşte en ideal yüz tipi oval. Alın çeneden daha geniştir. Elmacık kemikleri daha baskındır, çene ovaldir. Elmacık kemikler ise en çok göze çarpan bölgedir. Bu nedenle allığı elmacık kemiklerine ve şakaklara uygulayın. Böylece elmacık kemikleriniz ortaya çıkacaktır.  Ve son yüz şekli ise üçgendir. Bunda ise alın geniştir ve yüksek elmacık kemikler vardır. Bide çene dardır. Bunda ise fırçanızı V şeklinde uygulayarak şakaklarınıza doğru yayın. Kaş altınızdan yüzünüzün ortasına doğru çok az miktarda allık sürün. Bu şekilde allık ile yüzünüzü dengelemiş olacaksınız. Son olarak şunu da söyleyelim tekrar ruj renginiz allığınız ile aynı orantılı ve tonlarda olmasına özen göstermelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png