Askılı Süveter Nasıl Örülür

Askılı Süveter Nasıl ÖrülürBayanların yine en çok tercih ettikleri askılı süveter nasıl örülür? konusunda makalemizde sizin için yer vermek istedik. Askılı süveter örgü nasıl örülür? konusunda geçmiş bilgilerini tazelemek veya öğrenmek isteyen siz bayanlar için güzel bir makale hazırladık. Askılı süveter örgü biraz uğraş isteyen basıt ve şık bir görünüm kazandıran bir örgü süveter modeli dir. Gelelim nasıl örüldüğüne, önce yapacağımız süveter için 250 gr. ip ve 5,5 numara şiş temin edelim.

Askılı süveter örülmesi

Süvetere orta kısmından başlıyoruz. 3 ilmek pirinç örgü örelim, her sırada iki tarafından 1 ilmek ıartırmak suretiyle devam edelim.32 ilmeğe gelince sağ tarafında 10 ilmek pirinç 8 ilmek de düz, 14 ilmek pirinç örelim, 2 sıra sonrasında 8 düz ilmeği 4-4 saç örgü buralım ve ilmekleri bekletelim. Diğer dilimini de bu şekilde örelim. Ördüğümüz iki parçayı birleştirelim.

8 düz ilmeklerin 2 tarafına 1 er ilmek kaydırmak suretiyle 16 düz ilmek olduğunda ortasından 8 ilmeği 4-4 saç örgü yapalım. Sonra iki kenarından ilmek eksiltmek suretiyle 16 düz, 24 ilmeği pirinç, 16 düz örelim. Her iki yandaki düz ilmeklerini saç örgü buralım. İki parçayı birleştirdikten 22 santim sonrası sağda 16 ilmek saç örgü ile 38 santim devam edip ilmekleri bekletelim. Arka yakanın oyuntusu için de sol taraftan 16 ilmek kalacak şekilde arka yakanın ilmeklerini keselim. Sol taraftaki askıyı önce pirinç örelim, üzerine de 6 ilmek düz, 4 ilmek pirinç ve 6 ilmek düz örün. Düz ilmekleri saç örgü yapalım. Ön orta kısmına doğru ilmek sayısını artıralım ve iki parçayı birleştirmek suretiyle kenarlar ve ortadaki saç örgülerinin aasına pirinç örgü örelim. 12 santim sonrası ortadan ayırarak iki dilimi ayrı ayrı örüp iki tarafını eksiltmek suretiyle bitirelim, güle güle kullanın.

23 Aralık 2011 tarihinde eklendi, 1.210 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png