Balyajlı Saç Renkleri | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Balyajlı Saç Renkleri

Balyajlı Saç Renkleri
8 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.687 kez okundu.

Balyajlı_Saç_RenkleriKadınlar çekiciliklerini ortaya çıkarmak için her türlü girişime açıktır. Giyecekleri kıyafet, yapacakları makyaj yanında saç bakımlarına ve modelleri ile renklerine de fazlaca önem verirler. Bayanların saçlarını renklendirmek için uyguladıkları yöntem olan balyaj genel olarak iki tonda kullanılır. Balyajlı saç renkleri bayanları giydikleri kıyafet ve uyguladıkları makyaj ile oldukça çekici gösterecektir. Önceleri sadece sarı renk tonlarında kullanılan balyaj son zamanlar kızıldan kahverengiye olmak üzere birçok renk tonunda uygulanmaktadır. Balyaj nedir? Kısaca fırça ile yapılabilen gölgelendirme ve renklendirme işlemi olarak tanımlanır.

Ancak bazı bayanlar röfle ile balyajı karıştırmaktadır. Halbuki röfle saçların bütününe uygulanırken balyaj saçların ucuna tutamlar halinde yapılan renklendirme işlemidir. Yani çizgi çizgi olmasının engellenerek gölge işleminin modernleştirildiği durumudur. Saçlara uygulanan balyajın farklı teknikleri bulunmakta olup örneğin krepe balyaj saçın uçlarının fazlaca balyajlanması demektir. Krepe balyajda saçlar tutamlar halinde alınarak her tutamına krepe yapılıp kalan kısmı ayrılmaktadır. İşte bu şekilde de saçların tamamının ayrılması sonrası balyaj işlemine başlanmaktadır. Krepe balyaj uygulanan saçların dipleri hafif, uçları ise daha renkli olmaktadır. Kadınlar arasında en çok kullanılan balyaj tekniği ise papatya balyaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özel bir aparat ile uygulanan papatya balyaj özellikle uzun saçlara uygulanması durumunda hoş görünüm elde edilmektedir. Kısa süre içinde yapılan flamingo balyaj da ise papatya balyaj gibi özel aparat kullanılır. Kısa sürede üç kollu basit aparat ile yapıldığından kuaförün boyayı nereye süreceğini çok iyi bilmesi gerekir. Kısa saçlı kadınlar için de uğur böceği balyaj uygun olup bu balyaj ufak toplar ile yapılır. Bu ufak topların içine içerisine konan saçların kalan kısımları boyanmak suretiyle uğur böceği balyaj yapılır.  Bu balyajda dikkat edilmesi gereken önemli nokta topların saç kesimine göre yerleştirilmesidir. Son zamanlarda yaygınlaşan yarım elma balyaj büyükçe yarım elma şeklindeki bugidilerle uygulanmaktadır ki 4-5 tutamda yapılmaktadır. Bayanlarda elde edilecek en doğal sonuçta güneşten açılan görüntüsü sayesinde yarım elma balyaj uygulamasında ortaya çıkmaktadır. Eğer siz de saçınıza balyaj yaptırmak istiyorsanız aşağıdaki katalog içerisinde zevkinize uygun olanı seçin.

Balyajlı Saç Renkleri

Balyajlı_Saç_Renkleri

Balyajlı_Saç_Renkleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png