Banyo Lif Modeli | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık

Banyo Lif Modeli

Banyo_Lif_ModeliBanyo lif modelleri yapılışı konusunda derlemeler yapıyoruz. Banyo lif yapılışı konusunda aşağıda detaylı olarak bilgiler verilmektedir. Banyo lifleri nasıl örülür? Bu konu ile ilgili olarak evlenme aşamasında olan ya da evde boş zamanlarında hobi olarak el işi örgü yapan bayanlara banyo lifleri nasıl örülür konusunda açıklamalar yapıyoruz.

Bayanlar için yapımı kolay olan banyo lifleri yapılışı hakkında aşağıya açıklamalı anlatım yapıyoruz. Şimdi siz de ister hobi olarak ister çeyizinize hazırlık yapmak amacıyla istediğiniz renklerde aşağıda yapılan anlatım ile banyo lifleri örebilirsiniz.

Banyo Lif Yapılışı
6 zincir çekip birleştirerek yuvarlak yapın. Küçük bir örümcek yapıp hemen ardından da arkaya 5 tekli yapın. Aralarına 2 zincir çekip 6’şarlı tekli brit yapın. Birleşim yaptığımız ipimizi hafif yukarı çekip tığımıza ipimizi dolayıp, her britin zincir gibi duran kısmından batıp çıkıyoruz ve 6 briti dolduruyoruz. En son yaptığımız ipin içinden ipimizi çekip, sık iğne yapıp birleştiriniz. Küçük bir örümcek yapıp, ilk sırada yaptığımız iki zincirin arasına batıyoruz. İlk yukarı çektiğimiz ipin dibine bir sık iğne yapıyoruz. Birleştirme yaptığımız tepe kısmına 6 brit yapıp, iki zincir çekiyoruz. 6 brit, iki zincir, 6 brit daha yapıp, tepe kısmına toplam 18 brit yapmış oluyoruz. Örümcek yapıp battığımız sık iğneye batıp yine ipi uzattığımız ipin dip kısmına sık iğne yapıyoruz. Uzunca bir örümcek yapınız, yaptığımız 6 britin genişliği kadar olsun. Örümceği yaptıktan sonra iki sık iğnenin arasına batıp yine sık iğne yapıyoruz. 6 britin üstüne tığımıza dolamalı bu işlemi yapıyoruz. daha sonra bunları birleştiriyoruz. Bu işlerde sağ taraftaki tığları yukarı çekiyoruz, sol tarafta da küçük örümcek yapıyoruz. Tığa dolayıp, ipleri britlerin üst kısmından yapıyoruz. Daha sonra birleştiriyoruz. Ardından zincir çekelim. Ondan sonrada örümcek yapınız. aynı işlemi yaparak kare haline getiriniz. Köşe kısmındaki britleri yaptıktan sonra hemen bitişine de yine 6 brit 2 zincir 6 brit yapıyoruz. Daha sonra beyaz ipi geçiriyoruz. Aynı işlemi uyguluyoruz. Kenar oyası için; köşeleri 9 tane siğili kirpik yapıyoruz. Ara kısımları 6’şarlı olacak. Bu şekilde lifimizi bitiriyoruz.

19 Haziran 2012 tarihinde eklendi, 1.646 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png