Baş Ağrılarına İyi Gelen Şifalı Bitkiler | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Baş Ağrılarına İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Baş Ağrılarına İyi Gelen Şifalı Bitkiler
7 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 793 kez okundu.

Baş_Ağrılarına_İyi_Gelen_Şifalı_BitkilerBaş ağrınız için iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir? Hangi bitki, baş ağrınıza iyi geliyor? Baş ağrılarına iyi gelen şifalı bitkiler sizin için bulduk. Baş ağrılarınıza neden olan birçok sebep vardır. Bunların bazıları şunlardır; nezle, grip, beyne fazla kan hücumu, kabızlık, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, düşük tansiyon, bademcik, sinüzit, göz bozukluğu, dolaşım bozukluğu, şeker hastalığı, solunum yetersizliği, tifo, menenjit, karaciğer ve safra rahatsızlığı, aşırı üzüntü baş ağrısına neden gösterilebilen sebepler.

Bunlar baş ağrılarının nedenleri arasında. Daha önce baş ağrılarına neden olan sebepleri saymıştık. Şimdi ise baş ağrısında kullanılan doğal ve bitkisel formülleri sayalım. Hanımların adet günlerinde mutlaka baş ağrısı görülür ve çok rahatsız edicidir. Hanımlar için işte formül, 1 çay bardağı sıcak suya, 1 kahve kaşığı civanperçemi otu koyun ve 10 dakika demlenmesini bekleyin ve süzün. Bu karışımı günde 2 çay bardağı içiniz baş ağrılarınıza iyi gelecektir. Yine baş ağrılarınıza karşı Lavanta, kekik, karabaş otu ve papatya gibi bitkisel bitkiler de kullanım şekline göre yararlı olacaktır. Bu bitkileri 1 çay bardağı sıcak suya, 1 kahve kaşığı koyup 5 dakika bekletin ve süzün. Bu karışımları günde 2 veya 4 bardak içebilirsiniz. Birçok kişi de görüldüğü gibi eğer sizde de migren varsa ve baş ağrısına neden oluyorsa işte size ağrıyı geçirecek formül. 2 su bardağı kaynar suya hafif ezilmiş fesleğen, oğul otu ve defne koyun ve15 dakika demlenmesini bekleyin. Günde 2-3 bardak içilmesi sizin için faydalı olacaktır. Düzenli olarak en az 1 ay kullanırsanız migreninize şifalı olacaktır.

Baş ağrısından kurtulmak için işte size birkaç karışım tarifi. 1. tarifimiz, 1 bardak kaynar suya, yarım çay kaşığı toz zencefil koyun ve 10 dakika bekletin. Bu karışımdan günde 3 bardak için. 2.karışım ise, 1 bardak kaynar suya 4- 10 gram oğul otu koyun. Bu karışım da 10 bekletin ve günde 3 bardak için. 3. Karışımımız ise, 1 bardak kaynar suya, 2 gram papatya koyun ve 10 dakika bekletin. Günde 2 bardak içilir. Ve son karışımımız için ise, 20 gram ıhlamur, 40 gram kedi otu kökü, 20 gram lavanta çiçeği,20 gram oğul otu yaprağını iyice karıştırın, 1 bardak kaynar suya 5-10 gram koyun. 10 dakika bekletin ve günde 2-3 fincan içilir.

Bu karışım ve formülleri hakkında bilgi verdikten sonra şimdi ise baş ağrısına iyi gelen şifalı bitkiler hakkında bilgi verelim. Baş ağrısına iyi gelen birçok bitki vardır. Şimdi size bu bitkilerin bazıları şunlardır. Anason tohumları;  Bu tohumlar yakılarak solunursa baş ağrısına iyi gelir. Ayçiçek yağı; İçilemez ama gargara yapılırsa kronik baş ağrısı, asabiye ve uykusuzluk gibi problemlere iyi gelir. Ardıç’ın rendelenmiş meyveleri ise sirke içine koyup bekletildikten sonra bezle alınıp üzerine sarılırsa baş ağrısına iyi gelecektir. Ihlamur çayı, çiçeklerinden elde edilen ıhlamur sayesinde baş ağrısını keser ve ruhu dinlendirir. Muzun da baş ağrılarına faydası vardır. Muzun içerdiği magnezyum baş ağrılara ve kramplarda etkilidir. 1 su bardağı kahve içine limon suyu sıkılıp içilirse baş ağrılarında etkili olur. Nane çayı ve üzerlik otu da baş ağrılarında etkili çözüm. Karabiberi tarçınla karıştırıp içilirse baş ağrısını önlemiş olur. Eğer karabiberle ıhlamur kaynatılınca sancı kesici etkiye sahip.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png