Batik Desenli Jean Yapımı | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Batik Desenli Jean Yapımı

Batik Desenli Jean Yapımı
19 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 872 kez okundu.

Batik_Desenli_Jean_YapımıÜnlülerin son zamanlarda gözdesi olan batik desenli Jean sizde artık evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Rahatlıkla yapabileceğiniz batik desenli Jean yapımı sizin için hem maliyetsiz hem eski kullanmadığınız jeaninizi değerlendirmeniz içinde güzel. Batik desenli Jean’ı evde kolaylık ve rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Batik desenli Jean için gerekli malzemeler; eski bir Jean pantolon, çamaşır suyu, kalın bir ip veya lastik, eldiven ve kova.

Yani bu malzemeleri bulmanız çok rahat çünkü her evde bulunması gereken malzemeler açısından da oldukça rahat. Ve Batik Desenli Jean’ı yapmaya başlıyoruz. Kovayı suyla doldurun ve pantolonunuz tamamen ıslak oluncaya kadar iyice ıslatın. Ve çıkardıktan sonra iyice sıkın. Sonra pantolonunuzu katlayarak farklı farklı yerlerden iyice bağlayın. Bağladığınız yerlerin arası koyu kalacaktır kendi arzunuza göre lastikleri veya ipleri bağlayabilirsiniz. Bir sonraki işlem ise kovanızı tekrar suyla doldurun ve yarım şişe çamaşır suyunu içine boşaltın.

Ellerinize eldivenleri takın ve bağlı olan pantolonunuzu kovanın içine koyun. Eğer pantolonunuz suyun altında kalmıyorsa üstüne ağır bir şeyler koyabilirsiniz. İstediğiniz batik desenin oluşmasına göre içinde bekletebilirsiniz (1,2 saat).Ara sıra veya saat başı rengini kontrol edin. Eğer istediğiniz renge ulaşmışsa kovanın içinden çıkartın. Çıkardığınız pantolonu soğuk suyla durulayın ve kuruması için asın. Lastikleri çıkartın. Ve işte istediğiniz batik desenli jeaniniz hazır. Aynı yöntemli diğer eski giysilerinizi de değerlendirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png