Bebek Patiği Nasıl Örülür

bebek patiğiBebek patiği nasıl örülür? kız bebek patiği nasıl yapılır?  diye kendi kendinize düşünüyor ve yeni doğacak çocuğunuz için bir patik örmek istiyorsunuz. İşte o zaman makalemizi iyi okumanız size yardımcı olacaktır. Size kısaca pirinç örgülü kırmızı renkli kız bebek patiği yapımı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Şimdi bebek patiği yapılışı için gerekli malzemelere gelelim. Önce 3.5 numaralı şiş ve tavsiyemiz nako vizon marka ip temin edin. Bunları temin ettikten sonra 1 ilmek düz ve bir ters olmak üzere sonuna kadar aynı şekilde örün, arka sıradan örerken düzün üstünü ters, tersin üstünü düz örün ve pirinç örgüsünü tamamlayın. Patik örme işlemine 20 ilmekle başlayıp pirinç örneğini kurun, 4. sıra sonunda 5.sırada patiğin tek tarafından artırma işlemine başlayın, 23 ilmek oluncaya kadar her sırada tek tarafından bir ilmek artırın, 23 ilmek olduğunda 4 sıra artırmadan örün ve burun kısmını ortaya çıkarın.

Sonra eksiltmeye başlayın ve 20 ilmek olana kadar eksiltin ve yine 4 sıra örün, 20 ilmek 23 ilmek yapın. Düz artırılmamış tarafı topuk kısmından 11 ilmek eksiltin, diğer 12 ilmeği artırmadan 4 sıra örün. Tekrar eksilttiğiniz 11 ilmeği 23 ilmeğe çıkarın buna artırma ve eksiltme yaptığınız tarafa her ön sırada bir ilmek olacak şekilde yapın. Ve yine 20 ilmeği kalana kadarı eksiltmeye devam edin ve 4 sıra örüp bitirin. Bitmesi neticesi üst bandını 4 ilmek lastiğin ağız kısmından çıkmak suretiyle üst bandını 17 sıra örerek bitirin. Arkadan 7 ilmek çıkarın ve arka tarafı örmeye başlayın, 8 sıra örme sonunda bitirin, patiği yanlarından birleştirmek suretiyle şekil verin.

4 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 1.619 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png