Bel Çevresindeki Yağlanmadan Kurtulma Yöntemleri | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Bel Çevresindeki Yağlanmadan Kurtulma Yöntemleri

Bel Çevresindeki Yağlanmadan Kurtulma Yöntemleri
21 Kasım 2011 tarihinde eklendi, 753 kez okundu.
Bel Çevresindeki Yağlanmadan KurtulmaBel Çevresindeki Yağlanmadan Kurtulma

Bir çok insanın, ister bayan ister erkek olsun kıyafetlerinin dışına sarkan yağlar yani bel bölgelerinde oluşan yağlar en büyük sıkıntılarından biridir.  Bunun için yapılan diyetlerin yanında egrersizv e spor yapmalı, bu yöntemlerle aşılmadığı taktirde klasik bir cerrahi yöntem olan yağ aldırma işlemi ya da lazerlipoliz denilen minimal cerrahi gerektiren ameliyat olmak suretiyle fazla yağlardan kurtulmak mümkündür. Ancak bu operasyonlar sonucu yine de egrersiz ve spor yaparak dengeli beslenmeye dikkat etmemiz gerekmektedir.

                  Ama yine de biz doğal yöntemler olan dengeli beslenme ile spor ve egrersiz yaparak fazla yağlardan kurtulma yöntemini tavsiye ediyoruz. Kronik hastalıkların da habercisi olan bel bölgesindeki yağlanma çözümü için öncelikle yağlanmanın nedenini iyi araştırmak, nedeni tespit edildikten sonra çözüme kavuşma açısından yağlı, karbonhidratlı besinlerin tüketiminde kontrolü elden bırakmamak, diyabet oluşum riskinin artmış olabileceği kişilerde insülin direncine dikkat etmek gerekir.

                      Beslenmede akşam sadece meyve yiyerek yatma, saat:18:00\’den sonra yemek yememe, ana öğünleri atlama, ara öğünleri terketme vb. gibi beslenme hatalarına düşmemek ve amacımızın yediğimizi azaltmadan önce enerji harcama hızının arttırılması olmalıdır. Bunun için en önemli durum egrersiz yapmaktan geçerki egrersiz ile birlikte spor yapmalı yaptığımız diyete dikkat ederek dengeli beslenmeliyiz. Aksi taktirde tek başına yapılan egrersiz veya spor yağlarınızı azaltmadığı gibi kilo almanıza da neden olabilir dikkat.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png