Bolero Örgü Yapılışı

Bolero Örgü YapılışıBolero Örgü Yapılışı

Kendinize giyeceğiniz kıyafetiniz ile uyumlu bir bolero örmeye karar verdiniz. Ancak bolero nasıl örülür? konusunda çelişkiye düştünüz. Gelin hep beraber bolero nasıl örülür birlikte yapmaya çalışalım.
Makalemizi takip ederek bolero örme konusunda hem fikir sahibi olun, hem de eski bilgilerinizi güncelleyin. Sonra da sizin gibi unutan veya nasıl başlayacağı konusunda karar veremeyen bayan arkadaşlarınıza bolero örgü yapılışı konusunda yardımcı olun.

Bolero Örgü Yapılışı

Robadan başlamalı kolay bolero örmek için önce kendinize 5 numaralı şiş ve zevkinize göre bir renkte ip alın. Örme işlemine önce 75 ilmek başlayın, 6 sıra lastik örün, 5 ilmeği kenarlarda lastik, sonra ilmekleri 11 önde düz, 1 artırın, 1 düz, 1 artırın, kolu 10 düz, 1 artırın, 1 düz, 1 artırın, arkayı 19 düz, 1 artırın, 1 düz, 1 artırın, kolu 10 düz,1 artırın, 1 düz, 1 artırın, önü 11 düz, 5 lastik olmak suretiyle ayırmalar yapın ve her sırasında artırmalar yaparak örün. Toplamda 17 tane artırma yaparak kol kısmını lastik örerek kesin. 14 cm de düz bedeni örün ve sonunda lastik örüp boleroyu bitirin. Tabi 14 cm olan düz kısım sizin vücut yapınıza göre değişebilir, onu siz kendi vücut yapınıza göre ayarlayabilirsiniz.

15 Aralık 2011 tarihinde eklendi, 820 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png