Buğday Tenliler İçin Saç Renkleri | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Buğday Tenliler İçin Saç Renkleri

Buğday Tenliler İçin Saç Renkleri
22 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.924 kez okundu.

buğday_tenliler_için_saç_renkleriBuğday tenli güzel meleklere yakışan saç renkleri ile ilgili öneri ve bilgiler sunuyoruz. Buğday tenliler için saç renkleri konusunda en başta açık tonlu olan saç renklerini önererek tavsiyelerimize başlıyoruz. Buğday tenli olup da saç rengini değiştirmek isteyen fakat karar vermekte zorlanan güzel bayanlara hangi saç renkleri uygundur konusunda geniş açıklamalar sunuyoruz.Yalnız açık renk tonu tercih edenlerin makyaj ve boyanan saçlarının diplerine yumuşak yedi bazda boyanarak uçlarına doğru yumuşak balyajlar yapmaları gerekir. Bu da profesyonel bir çalışma gerektirdiğinden dikkatli uygulanmalı herhangi bir tecrübesi olmayanların mutlaka uzman yardımı alması gerekmektedir.

Buğday tenli bayanların açık renk tonunu tercih ettiklerinde kıyafetlerine de dikkat etmeleri gerekir ki yapılacak makyaj ile giyilen kıyafet sayesinde saçlarına uyguladıkları açık rengi kamufle edebilirler. Ya da alternatif olarak açık renk tercihinde dore saç boyalarını kullanmaları önerilir. Buğday tenliler için yine içinde mor olan kızıl, çikolata kahve tonundaki koyu renk tonları iyi yakışan saç renkleridir. Açık buğday tenliler için de sıcak çikolata, kızıl kahve, bakır ve karamel renk tonları tenlerini parlak ve canlı gösterir. Gözleri de ön plana çıkarır. Anlaşılacağı üzere buğday tenliler için renk seçenekleri oldukça fazla olduğundan şanslıdırlar. Önemli olan renklerin doğru seçilerek canlı ve parlak saçlara sahip olmayı başarabilmek. Örneğin kahve tonları üzerine uygulanacak gölgeler, balyajlar çok doğru seçim olacaktır.

Buğday tenliler için kıyafet tercihleri nasıl olmalıdır? Önerilen en doğru renk ne açık ne de koyu orta tonlu renk olması nedeniyle kıyafetlerinin açık olması gerekir. Gündüz için karamel, bej renkleri, geceleri ise fuşyanın sıcak tonları göz alıcı çarpıcı bir renk oluşturmaktadır. Bunun yanında mor ve kırmızı kıyafetlerde önerildiği gibi uygun olacaktır. Buğday tenliler için aksesuar seçimi de önemli bir konudur. Mesela metalik küpe ile kemer ve işlemeli ayakkabılar tercih edilebilir. Buğday tene sahip bayanların makyaj için göz ve saç renkleri önem arz eder. Eğer koyu renk saçınız var ise canlı renkler kullanılmalı, açık renk saça sahip olanların pastel tonları kullanmaları gerekir. Yeşil gözlülerin göz renklerine yakın far uygulaması önerilir.

Mavi gözlüler için de aynı durum geçerlidir. Canlı far renginin yanında pastel renklerde ruj kullanılmalıdır. Unutulmamalı ki makyajda kural göz rengi koyu ise dudak rengi açık, dudak koyu ise göz açık olmalıdır. Buğday tenliler için bu makyaj ve kıyafet hakkındaki bilgiler neticesi saçlarına açık sarı, açık kızıl ve açık kahve tonlarının yakıştığını söyleyerek devam ediyoruz. Ancak çok fazla açık sarı tavsiye edilmemektedir. Netice olarak önemli olan saç renk seçiminde yapılacak makyaj ile giyilecek kıyafetin saç rengi ile uyum içinde olması gerektiği göz önüne alınarak uygulanması gerekir. Aşağıya buğday tenliler için saç renkleri örnekleri bulunan kataloğumuzu sunuyoruz. Buğday tenli iseniz kataloğu incelemek suretiyle kendinize uygun bir model seçerek uygulayabilirsiniz.

Buğday Tenliler İçin Saç Renkleri

buğday_tenliler_için_saç_renkleri

buğday_tenliler_için_saç_renkleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png