Büyük Düğmeli Hırka

Büyük_Düğmeli_Hırka  Büyük düğmeli hırka nasıl örülür? Yeni elişi-örgü modelleri kategorimize büyük düğmeli hırka modeli ile devam ediyoruz. Büyük düğmeli hırka yapımı boş vakitlerini örgü yaparak geçirmek isteyen ve kıyafetlerini el nuru örgü ile tamamlamak isteyen bayanların en çok tercih ettikleri hırka modelidir. Büyük-düğmeli-hırka-örnekleri değişik renk ve desenlerde yeni yılın trend örgüleri arasında yerini alıyor.

Sizin için büyük düğmeli hırka yapılışı hakkında gerekli açıklamaları detaylı bir şekilde yapıyoruz. Evde boş vakitlerini değerlendirmek isteyen bayanlar için hazırladığımız büyük düğmeli hırka tarifi ile ilgili anlatım sonrası yapacağınız yorumların karar verme aşamasındaki bayanlara ilham vereceği gibi sitemizin sizlere daha iyi hizmet vermesine de yardımcı olacaktır.

Hırka Malzemeleri

38 beden için, 350 gr ip, 5 numara şiş

Hırkanın Yapılışı

Öncelikle hırkanızın arkasına 66 ilmekle başlayalım ve 1 ters, 1 düz 4 sıra lastik örelim. Bunun Üzerine 1 ters, 1 düz olarak devam edelim. Sonra arka sırada yapılacak düz ilmekleri düz olarak örelim. Ters ilmekleri ise örmeden sağ şişe alıp Üzerine 1 dolamak suretiyle örelim ve Ön sırada 1 ters, 1 düz devam edelim. 28 cm ördükten sonra iki tarafta 4’er ilmeğin iç tarafından 1’er ilmek almak suretiyle 7 ilmek eksiltip 19 cm örelim. Sonrasında arka yaka oyuntusunu yapalım ve omuzları kapatalım. Önlere ise 48 ilmekle başlayalım. Lastik üzerine ise arka kısımda olduğu şekilde ön sırayı 1 düz, 1 ters örelim. Sağ öne ilik açıp arka sırada ki düz ilmekleri düz örelim. Ters ilmekleri de örmeden sağ şişe alıp üzerine dolayalım ve bu şekilde devam edelim. Şimdi 28 cm sonra 4 ilmeğin iç tarafından 1’er ilmek olarak 7 ilmek eksiltip kol oyuntusundan 15 cm sonra da ön orta kısmından 18 ilmek keselim. Tekrar her sırada 1’er ilmek eksiltmek suretiyle yaka oyuntusu yapalım. Omuzda ise 12 ilmek kalacak şekilde bitirelim. Kollara da 34 ilmekle başlayıp lastikten sonra ön ve arkada olduğu gibi devam edelim. Kolun iki tarafından da 1’er ilmek almak suretiyle 10’ar ilmek arttıralım. Kolu ise 2-1 keselim. Her sırada 1’er ilmek eksiltmek suretiyle bitirip boyun çevresinden ilmek alıp 3 sıra lastik örelim. Önleri de kruvaze olarak kapattıktan sonra düğmeleri kaplamak için 3 numara şiş ile düz örgü örmek suretiyle düğmelerin üzerini kaplayıp bitirelim.

4 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 985 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png