Cameron Diaz’ın Makyaj Hileleri

Cameron Diaz’ın Makyaj Hileleri
5 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 1.281 kez okundu.

Cameron Diaz, Amerikalı eski manken ve oyuncu olup Küba ile Amerikan karışımı baba ve İtalyan ile Alman ırkından gelmiş olan yerli bir Amerikalı anneden 1972 yılında dünyaya gelen kusursuz bir güzelliğe sahip olmayan, fakat makyaj ustası olan ünlü oyunculardan biridir. Peki ünlü sanatçı mükemmel güzelliğe nasıl kavuşmaktadır. Yani Cameron Diaz’ın makyaj hileleri nelerdir? Sizler için makyaj yapmak suretiyle kusursuz güzellik nasıl elde edilir Cameron Diaz’ın sırları ile derliyoruz.

Makyajsız hali ile sıradan bir yüze sahip olan Cameron Diaz yıllardan beri ünlülerin makyajsız halleri konusunda her zaman üst sıralarda haberlere konu olmuştur. Uzmanlara bile taş çıkartacak makyaj hileleri ile nasıl güzelleşiyor dersiniz Cameron Diaz. Şimdi Cameron Diaz’ın makyaj hilelerini sıralayalım. Ünlü sanatçı ilk olarak yüzü için su bazlı bir nemlendirici kullanarak fondöten ile pudrasının topaklanmadan yayılmasını sağlıyor. Sivilce ile siyah noktalarını da stick kapatıcı kullanmak suretiyle gizleyen Cameron Diaz, su bazlı fondötenini bir sünger yardımı sayesinde bütün yüzüne ve boynuna uygulayıp toz pudrasını uyguluyor. Gözaltındaki morlukları gizlemek ve ifadesini yumuşatmak için de gözünün çevresine krem rengindeki farı uyguluyor.

Bakışlarındaki ifadenin derinleşmesi için gözünün iç kısmına mavi kalem çeken ünlü oyuncu gözünün çevresini de koyu renkli kalem ile çerçevelendirmekte, bronz farını da göz kapağına uygulayıp gözlerinin büyük görünmesini sağlamaktadır. Farının üzeri ile kirpiklerinin alt kısmına pırıltılı bronz renkte toz far uyguluyor ve siyah maskara uygulayarak kirpiklerinin belirginleşmesini sağlıyor. Dudaklarına toz pudra uygulamak suretiyle uzun süre dayanıp renk farklılığının azalmasını sağlayan ünlü sanatçı büyük olan ağzını küçük göstermek için doğal dudak çizgisinin 1-2 cm içinden kalem çekerek rujunu bu çizgiyi taşırmayacak şekilde uyguluyor ki rujunun koyu renkli olanlarında mat olanlarını tercih ederek dudaklarının daha büyük görünmesini engelliyor.

Büyük ve aynı zamanda yayvan olan burnunun dar görünmesi için burnunun kanatlarına açık üzerine de koyu renkli pudra uyguluyor. Yine olması gerekenden fazla çıkık olan elmacık kemikleri ile uzun olan yüzünü yumuşatmak için, elmacık kemiklerinin alt kısmına, çene ve alnına koyu renkte allık sürüyor ünlü oyuncu. Göz kalemini göz pınarından başlamak suretiyle sürüp uzun kuyruk yapmak suretiyle ayrık görünen gözlerini anlamlı hale getiriyor. Siz de eğer yüzünüzün daha güzel görünmesini sağlamak ve yüzünüzdeki beğenmediğiniz yerleri kapatmak için ünlü oyuncu gibi makyajla kendinizi yenileyin. Yüzünüzü şekillendirmek için makyaj hileleri yukarıda Cameron Diaz’ın uyguladı makyaj gibi oldukça basit.

Ünlü oyuncu sayesinde makyaj nasıl yapılmalı sorusunun cevabı açık bir şekilde verilmiş görünüyor. Yüzünüzün her yerine olmasa da yukarıda anlatılanlar sayesinde teniniz için makyaj hileleri, dudaklarınız için makyaj hileleri, gözünüz için makyaj hileleri, yüzünüzü şekillendirmek için makyaj hileleri yapmanız için yol göstermiş oluyor Cameron Diaz. Birçok bayan için herhalde Cameron Diaz makyajı yeni moda makyaj olabilecek güzellik ve kolaylıkta görünüyor ne dersiniz.

Cameron_Diaz_Makyaj_Hileleri

Cameron Diaz’ın Makyaj Hileleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. funda dedi ki:

    Yüzümdek bazı pürüzlerden dolayı böyle bir blgiye ihtiyacım vardı. Uzun araştırmalarım sonucu bir türlü yaptığım makyajlarda yüzümdeki pürüzleri yok edemedim. Şimdi Cameron Diaz ile ilgi yaptığınız anlatımı inceleyip uyguladım ve çok faydasını gördüm teşekkürler

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png