Çiçekli Şal Modeli ve Yapılışı

Güllü_Şal_Modeli_ve_YapılışıBu senenin trendleri arasında yer alan şalları elbiselerinizle kombinleyebilirsiniz. Elbiselerinizle kombinlediğinizde hem şık bir görüntü sağlayacak hem de modern bir görüntü sağlayacaktır. Çiçekli şal modeli ve yapılışı konusunda aşağıda sizlere geniş ve açıklayıcı bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Sizler için yayınlayacağımız bu modeli de elbiselerinizle kombinleyip şık bir görüntü sergileyebileceksiniz. Çiçekli şal yapılışı kolay olmasa da zevkli ve evde boş vakitlerinizde hobi olarak kolayca yapabileceğiniz şal modeli.

Kafes yapımı

10 zincir ile yuvarlak yapın ve 5 zincir çekin. Yanında tığın başına 3 kez dolayıp beşte çıkılacak şekilde tırabzan yapın. 12 tane zincir çekin. Ardından göbeğe tekrar 2 tane beşli tırabzan yapın ve 5 zincir, 5’li tırabzan ve 12 zincirle bu şekilde en üstü 50 kafes olana kadar örün ve kafesi tamamlayın.

Çiçek yapımı

Öncelikle 10 zincir ile göbek yapın. 10 zincir çekin ve tığın başına 2 defa dolayıp 4’lü tırabzan ile 7 yuvayı oluşturun. Bu yuvaya 3 zincir, 5 tane üçlü tırabzan yapıp 7 yaprak oluşturun. Ardından yaprakların arka kısmına 6 zincir çekip birer yuva daha oluşturun. İlk yuvadan 12 zincir çekin ve yanına zincirin uzunluğunda 6 tane örümceği aralarında bir zincir ile çekin. Yapılan bu yaprak daha önce hazırlanmış olan kafesin en alt noktasından itibaren 1 çiçeği 4 kafesin köşe kısımlarına gelecek şekilde yerleştirin. 13 çiçek ile şalı bitirin.

13 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 1.628 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png