Ciltteki Gözenekleri Sıkılaştırma Yöntemleri | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Ciltteki Gözenekleri Sıkılaştırma Yöntemleri

Ciltteki Gözenekleri Sıkılaştırma Yöntemleri
14 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 743 kez okundu.

Ciltteki_Gözenekleri_Sıkılaştırma_YöntemleriCiltteki gözenekleri sıkılaştırma yöntemleri nelerdir? Öncelikle bilinmesi gereken en önemli konuların başında açık gözeneklerin sivilce oluşmasına neden olan önemli faktörlerin başında geldiğidir. Tıkanmaya meyilli olan açık gözenekler sivilceli ciltlerde en çok yaşanan problemlerden birisidir. Çünkü tıkanan gözenek sivilce oluşmasına neden olur ve öylece sürüp giden kısır bir döngü halinde devam eder.

   Ancak gözeneklerin açık olması nedeniyle oluşan sivilcelerden kurtulmak zor değildir. Bunun için açık olan gözeneklerin sıkılaştırılması gerekir. Ciltteki gözenekler nasıl sıkılaştırılır? Bunun için sizlere aşağıda verdiğimiz kısa bilgilerin uygun bir şekilde cildinize uygulamanız yeterli olacak ve kısa sürede cildinizdeki sivilcelerden kurtulup kusursuz bir cilde kavuşacaksınız. Nasıl mı işte cevabı;

 1- Bir süre buzdolabında bekletilerek kullanılan tonik açık gözenekleri temizleyerek sıkılaştıran önemli yardımcınızdır.

2- Limon, karpuz, badem ve elma kabukları da tonik işlemi görerek açık gözeneklerin sıkılaştırılmasında oldukça etkili uygulama yöntemleridir.

3- Islak bir vaziyette buzdolabına koyup beklettiğiniz havluyu 5-10 dakika süre ile yüzünüze uygulamanız yine açık gözeneklerden kurtulmanıza yardımcı olan etkendir.

4- Yukarıda belirttiğimiz limon kabuğu gibi suyu da açık gözeneklerin sıkılaştırılması için yardımcınızdır. Yüzünüzü yıkayacağınız yıkama suyu içine sıkarak katacağınız bir miktar limon suyu açık gözeneklerin sıkılaşmasında etkilidir.

5- Zeytinyağı, yumurta ve tuz karışımı ile hazırlayacağınız maske ile de açık gözeneklerden kurtulmanız mümkün. Yumurtayı çırpın, içerisine tuz ile bir kaç damla limon suyu ve bir miktar zeytinyağı katmak suretiyle hazırlayacağınız maskeyi hafta boyunca bir kaç defa yüzünüze uygulayın.

 6- Yine kestane ve bal ile hazırlayacağınız maske de açık gözeneklerden kurtulmanız için gerekli olabilecek bir yöntemdir. Bunun için kestane zarını dövmek suretiyle balla karıştırmanız neticesinde elde edeceğiniz karışımı yüzünüze sürerek yapacağınız maske ile yüzünüzün esneyip gözeneklerin sıkılaştığını görürsünüz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png