Çizgili V Yaka Tunik

Çizgili_V_Yaka_TunikÇizgili v yaka tunik tarifi hakkında bir çok makale yazılmış olabilir. Ancak biz çizgili v yaka tunik yapımı konusunda unuttuğunu düşündüğümüz ya da bilgilerini tazelemek isteyen bayanlarımız için sitemizde yer vermeye karar verdik. Çizgili v yaka tunik nasıl yapılır? diye merak edenler için gerekli açıklamaları yapıyoruz.

Siz de kendinize uygun beyaz, pembe, kırmızı, mavi vb. renkte bir çizgili v yaka tunik örmek istemezmisiniz, buyrun aşağıdaki tarifdeki açıklamayı takip ederek kendinize bir çizgili v yaka tunik örme şansını elde edebilirsiniz.

Çizgili v Yaka Tunik Malzemeleri

400 gr ip, 5-6 numara şiş, 38 beden

Çizgili v Yaka Tunik Yapımı

Önci 5 numara şiş ile Ön ve arkaya 60 ilmekle başlayalım. 10 cm 1 düz, 1 ters lastik örüp üzerine 6 numara şişe geçmek suretiyle 1 ilmek düz örelim. Sonra ikinci ilmeği örmeden alalım ve 1 düz örüp 1 ilmeği örmeden alalım. Diğer ilmeği düz örmek suretiyle devam edelim. Daha sonra arka sırada tüm ilmekleri ters örelim. Ve her sırada örmeden aldığımız ilmekleri örmeden almak suretiyle devam edelim. Şimdi 6 sıra sonra ikinci renge geçip örme işlemine aynı şekilde devam edelim. 32 sıra sonrasında önde yakayı V şeklinde açalım ve 15 sıra sonra omuzları kapatalım. Arkada ise 45 sıra sonra arka yaka oyuntusunu yapmak suretiyle omuzları kapatalım. Sonrasında kollara 38 ilmekle başlayıp 5 numara şiş ile 12 cm lastik örelim. Lastiği ördükten sonra üzerine ikinci renge geçip 6 numara şiş ile 1 ilmek düz örelim ve bu şekilde devam edelim. Devamında kolun iki tarafından 1’er ilmek olarak 7’şer ilmek artırarak devam örmeye edelim. Lastikten 24 sıra sonrasında da ilmekleri kapatalım. Son olarak yaka açıklığından ilmek almak suretiyle 5 numara şiş ile 4 sıra lastik örerek elbiseyi bitirelim.

1 Mart 2012 tarihinde eklendi, 928 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png