Çocuk Odaları Ya da Kapılar İçin Örgü Süs

Çocuk Odaları Ya da Kapılar İçin Örgü Süs
4 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 1.120 kez okundu.

Çocuk_Odaları_Yada_Kapılar_İçin_Örgü_SüsEl işi örgü konusunda maharetli olan bayanlar kendileri, çocukları ya da evlerine maddi katkı sağlamak için çeşitli model ve desenlerde mükemmel örgüler yaparlar. Bunların yanı sıra giyim ve ev kullanımı için yapılan el örgüleri yanı sıra çocuk odaları ya da kapılar için örgü süs şeklinde örgüler de yaparlar. Çocuk odaları ve kapılarda güzel görünüm sağlayan bu halka yardımı ile yapılan örgüler de diğerleri gibi ev hanımlarının yani bayanların zevkle meydana getirdiği el emeği göz nurlarıdır.

Sizler için çocuk odaları veya kapılar için güzel görünüm sağlayacağını düşündüğümüz el işi örgü modeli hakkında bilgilendirmeler yapıyoruz. Öncelikle tercih her ne kadar sizin olsa da vereceğimiz örnek gereği malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz. İkişer yumak 4192, 1175 ve 6953 ile 208 renk nolu wool soft ve 6369 renk nolu yumak, 4,5 nolu şiş ile 3,5 nolu tığ, 28 cm çapında halka. Örgümüz ikili trabzan zincir, düz ve ters örgü, balık sırtı örneği sık iğne şeklinde olacaktır. El işi örgü kapı veya çocuk odası süsüs yapılışı; Bir sıra 6953 renk nolu ip ile 8 zincir çekerek birleştirelim, iki sıra yaptığımız zincirin içine 26 trabzan yapalım, sonra üç sıra yapılan her trabzanın üzerine trabzanı yaparken bir trabzan ara ile birer trabzan artış yaptıktan sonra dört sıra üçüncü sıra gibi örelim.

Sonra beş sıra yapmış olduğumuz her trabzanın üzerine birer sık iğne yapmak suretiyle sırayı tamamlayalım. 208 renk nolu iplik ile altı sıra her sık iğnenin üstüne birer sık iğne yapalım ve yedi sıra yine altıncı sıra gibi örelim. Son olarak sekiz ve dokuzuncu sıraları 4192 renk nolu ip ile yedinci sıradaki gibi örüp bitirelim. Şimdi sıra geldi şerit yapmaya, 208, 6953 ve 4192 renk nolu iplerimiz ile birer tane yapılır. 250 ilmek başlayıp iki sıra düz iki sıra ters ve iki sıra düz örerek ilmeklerini bir kerede kesip bitirelim. Ördüğümüz şeritleri saç örgüsü şeklinde yaptıktan sonra önceki parçamızın üzerine dikelim ve yaptığımız saç örgümüzün üstüne de küçük bir süs yaparak dikelim. Son olarak hazır hale gelen süsü ister kapıya istersek de çocuk odasına asarak güzelleştirelim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png