Dalgalı Saç Bakımı

Dalgalı Saç Bakımı
1 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 985 kez okundu.

Dalgalı_Saç_BakımıDalgalı Saç Bakımı

Saç çeşitleri arasında dünya üzerinde en çok bulunan saç dalgalı saçlardır. Ayrıca bir çok bayan da dalgalı saç modeli uygulamayı sevmektedir. Fakat dalgalı saç genelde kuru olduğundan daha fazla bakım ister. Dalgalı saç bakımı her bayanın en çok önem vereceği bir konu olduğundan saçlarını genellikle dolgun göstermek amacıyla çeşitli krem, şampuan ve sprey kullanır. Bu ürünleri kullanırken saçına zarar verip vermediğine bakmaz. Ya da bilmeden kullanır. Halbuki dalgalı saçlar için en uygun olan nemlendirici içermekte olan şampuan ile kremlerdir. Yine ıslak olan saçınıza uygulayacağınız serumlar saç tellerinizin yumuşamasını sağlar. Eğer saçınız boyalı ise güneşten korumak suretiyle sağlığını yitirmesine engel olmalısınız. Çünkü güneş ışınları saçın en büyük düşmanıdır. Bu nedenle güneşten koruyacağınız dalgalı saçınıza her zaman kullanacağınız şampuan ve kremin saç tipinize uygun nazik olması gerekir.

Ayrıca saçınızın sağlığını korumak amacıyla on on iki haftada bir saç uçlarını kestirmeniz gerekir. Saç şeklinizi dalgalı olarak değiştirmek istediğinizde ılık su ve saçınıza uygun şampuan ile yıkayın, bir müddet havlu ile sarıp fön makinesi ile kurulayın. Sonra saç diperinizden uçlarına kadar yine saçınıza uygun köpük sürün ve geniş tarak yardımı ile saçınızın her yerine eşit olarak dağılmasını sağlayın.

Sonra ortadan ayırıp iki tutam haline getirin ve her tutamı ensenize doğru sarın ve lastik toka ile tutuşturun. Yine uygun sprey sıkarak sürdüğünüz köpük ile birlikte emilinceye kadar saç kurutma makinesi ile birkaç dakika kurutun. Yaklaşık 30 dakika kadar sonra saçlarınızı açın ve ellerinizi oluan dalgaların arasından geçirmek suretiyle dalğalı görünüm kazanmasını sağlayın. Bundan sonra kalıcı olması ve saçınızın sağlığının korunması için sıkacağınız spreyin saç tipinize uygun olmasını unutmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png