Diyete Engel 5 Tehlike | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Diyete Engel 5 Tehlike

Diyete Engel 5 Tehlike
13 Kasım 2011 tarihinde eklendi, 686 kez okundu.

Diyete Engel 5 TehlikeBelirli zamanlarda kilo aldığınızı düşünerek veya kilolu olduğunuz için bir uzman yardımı ile veya kendi kendine hazırladığınız bir program ile diyet yapmaya karar verdiniz. Her ne kadar uzman yardımı ile de olsa uzman tarafından tavsiye edilen besinleri alırken ya da kendi programınız çerçevesinde yemek üzere aldığınız besinlerin içerisinde yaptığınız diyete engel teşkil edebilecek maddelerin olup olmadığını kontrol etmeden kullandığınızda karşnıza çıkacak beş tehlike nedir? biiyormusunuz. Diyet karşı 5 tehlike nedir? Size bu konuda biraz bilgi vermek istedik.

                Şimdi diyet yapıyorsunuz ve diyet programı dahilinde almanız gereken veya kendi başınıza diyet yapmaya karar verdikten sonra kendinize hazırladığınız diyet programı çerçevesinde almak istediğiniz besinler içerisinde;

                 1- Nişasta içermekte olan patates, mısır, bezelye vb.sebzeler, protein, yağ ve maden fazla olan buğday, arpa,pirinç, mısır,yulaf vb. tahıl, üzüm, kavun vb. meyveler ve ekmek (kepekli ekmek hariç) yemeyin,

                2- Karbonhidrat içerip içermediği belirtilmeyen diyet ürünleri yağ oranı düşük diyetler için uygun olduğundan ve karbonhidrat miktarları kontrol edilmediğinden kaçının.

                3-  Aldığınız ürün üzerinde şekersiz veya yapay tatlandırıcı içermesinin dilet için yeterli olmadığından karbonhidrat içeriği belirtilen yaptığınız diyete uygun uzman tarafından önerilen veya kendi tespit ettiğiniz ürünü satın almalısınız.

                4- Şekerli ya da diğer kalorik tatlandırıcı içeren sakız, nefes açıcı pastil, öksürük şurubu ve pastilini kullanmaktan kaçınınız.

               5- Salata veya meze çeşitleri olarak hazırlanan yiyeceklerden yani şekerle hazırlanmış olabilecek lahana veya ton balığı salatasından kaçınınız. Bu sayılan 5 tehlikeli durumdan sakındığınız sürücü yaptığınız diyetten olumlu sonuç almanız mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png