Doğal Grip Aşısı

Doğal Grip Aşısı
9 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 846 kez okundu.

Doğal_Grip_AşısıGrip, tıp dilinde influenza veya ebe olarak bilinen bulaşıcı bir hastalıktır. Bu hastalığa maruz kalan sağlıklı insanlar yaklaşık bir hafta içerisinde grip rahatsızlığından kurtulurken kalp, şeker, akciğer gibi kronik rahatsızlığı bulunan insanlar ile yaşlılarda dikkat edilmemesi durumunda beyin iltihabı, zatürree ya da kalp kası iltihabı gibi ölümle sonuçlanabilecek rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Sürekli değişim gösteren grip virüsüne karşı kullanılan antibiyotikler zamanla etkisiz olabildiğinden uzmanlar doğal karışımlardan elde edilen yani doğal grip aşısı kullanılmasının daha etkili olduğunu belirtiyorlar.

Virüs enfeksiyonu olması nedeniyle antibiyotiklerin sadece bakterilere etki ettiğinden işe yaramayabileceğini belirten uzmanlar hastalığın bir hafta içinde geçebileceğini, ancak önlem alınması ve istirahat edilmesi gerektiğini belirtiyor. Öncelikle bol sıvı tüketilmek suretiyle salgıların dışarı atılmasının sağlanarak iyileşmenin hızlanacağı vurgulanıyor. Hapşırık, öksürük ile yayılan damlacıklar ve öpüşme, tokalaşma gibi temas sonrası bulaşan gribe yakalanmamak için hasta insanlar ile temastan kaçınılmalı ve ortak eşya kullanımından sakınılması gerekmektedir. Hasta olan insanın da rahatsızlığını başkalarına bulaştırmamak için ortak kullanıma açık eşyalarını ayırıp mecbur kalmadığı sürece dışarı çıkmamalıdır. Bu tür önlemler başkalarının yakalanma riskini azaltsa da grip salgın durumda ise korunma imkansızlaşabilmektedir. Önemli olan grip rahatsızlığı yaşayan insanların olabildiğince çabuk atlatmak için dikkatli olmaları gerekmektedir.

Uzmanlarca önerilen doğal karışımlar içerisinde ıhlamur, tarçın, karanfil, zencefil, havlıcan ile yenibahar bitkilerinin karışımı başlı başına bir grip aşısı değerinde olduğu uzmanlarca belirtilmektedir. Bu karışımın bronşları açtığı, farenjitte iyi geldiği, mideyi rahatlattığı, mikropları yok ettiği ve insanları enfeksiyondan uzak tuttuğunu belirten uzmanlar karışım sayesinde bağışıklık sisteminin güçlendiğini belirtmektedir. Bağışıklık sistemi güçlenen insanların hastalığa yakalanma riski oldukça azdır. Ayrıca bu karışımın kaynadığı esnada havaya yayılmakta olan kokusunun ciğerlere çekilmesi ile sonulunum yollarının açılmasının bile mümkün olduğu belirtilmektedir. Yine grip ile ilgili İngiltere kraliyet tıp akademisindeki araştırmacıların yaklaşık 15 yıl incelediği bal ile sirke karışımının insanlara oldukça fazla şifası olduğunu keşfetmişlerdir.

Bu karışımın özellikle üst solunum yolu enfeksiyonlarında antibiyotiklerden daha tesirli olduğu ve herhangi bir yan etkisinin olmadığı belirtilmektedir. Bal sirke karışımı nasıl kullanılır? Gribal enfeksiyona yakalanan insanın eritilen bir tatlı kaşığı balın yarım fincan sirke içine katılarak karıştırılması sonrası günde iki defa olmak üzere alınmasının hastalık belirtilerinin görülmesi durumunda çok faydalı olacağı ve hastalık riskinin ortadan kalkacağı belirtilmektedir.Her ne kadar grip hastalığı çabuk atlatılabilecek bir rahatsızlık olarak bilinse ve görülse de dikkat edilmediği taktirde insan sağlığını olumsuz etkilemesi mümkün kalıcı rahatsızlıklara yakalanılmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle gribal enfeksiyon geçiren insanların en kısa sürede uzman doktor kontrolünde tedaviye başlaması ve yukarıda saydığımız doğal ilaç tedavi yöntemleri konusunda da doktorunun tavsiyelerine kulak vermelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png