Dolgun Saçlar İçin Öneriler

Dolgun Saçlar İçin Öneriler
3 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 776 kez okundu.

Dolgun_Saçlar_İçin_ÖnerilerDolgun saçlar, hemen her kadının sahip olmak istediği saç türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak kadınlarımız bazı zamanlarda saçlarını dolgunlaştırmak isterken başarısız olurlar. Dolgun saçlar için ne yapılmalı? İşte önemli olan bu sorunun cevabını bulmaktır. Çünkü çekici görünmenin en önemli yollarından biri olan dolgun saç modelleri bazen kadınların istediği gibi olmayabilmektedir. Sizlere dolgun saçlar için öneriler yapıyoruz.

   Basit hileler uygulayarak saçınıza 5 adımda dolgunluk kazandırmaya ne dersiniz. Öncelikle saçlarda dolgun görünüm kazandırmanın ilk şartı dolgunluk sağlayan saç kesimidir. Bu nedenle saçınızı kestireceğiniz zaman dolgun gösterecek şekilde yani kısa ya da tek boyda kestirmenizdir. İkinci olarak saçlarınıza dolgunluk hissi uyandıracak hacim kazandırmanızı sağlayan işlemleri uygulamanız. Mesela saçlarınızı kuruturken diplerden uçlara doğru kurutmanız veya saçlarınıza hacim veren şekillendiriciler kullanmanız. üçüncü de ise saçınız kısa ise saçınıza koyu bir saç rengi uygulamanız.

   Çünkü kısa ve koyu saçlar dolgun görünürler. Ancak açık bir saç rengi tercih edecekseniz saçınıza mutlaka hacim kazandıran saç şekillendirici uygulamanız gerekir. Dördüncü adım da banyo esnasında saçınıza hacim kazandıran ve dolgunluk veren şampuanları tercih etmeniz. Beşinci ve son adımda ise kullanmakta olduğunuz var ise sprey, jöle  ya da köpüğün kaliteli olmasına dikkat ve özen göstermeniz. Çünkü kalitesiz ürünler saçlarınızın sönük görünmesine sebep olur ki bu durumda saçlarınızdaki dolgunluk olsa bile hoş görünmez.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png