Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı Göz Makyajı
14 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.007 kez okundu.

Dumanlı_Göz_MakyajıDumanlı göz makyajı nasıl yapılır? Kadınların en önemli dış görünüşlerinden biri de makyajdır. Bayanlar son zamanda davetlere veya mekânlara göre makyaj yaparlar. Dumanlı göz makyajı son zamanlarda en çok kullanılan makyaj türleri arasındadır. Dumanlı göz makyajı bir nevi Bihter( Aşk-ı Memnu), Ferhunde (Yaprak Dökümü) makyaj tarzı diyebiliriz. Dumanlı göz makyajı uygulayan bayanlarda göze seksi, havalı ve çekici bir sonuç ortaya çıkartır. Böylece katıldığınız mekânlarda ve davetlerde iddialı bir sonuç kazandırır.

Şimdi bu makyajı nasıl uygulayacağınızı kısaca anlatalım. Göz kapağınıza primer denen saz sürün böylece gün içinde farınız bozulmaz ve güzel görüntü ortaya çıkar. Daha sonra göz kalemi ile etrafını çizin. Daha sonra kullanacağınız farı gözünüz üzerinde uygulayın. Örneğin mücevher tonlarında yapacaksınız mürdüm, lacivert veya koyu yeşil kullanabilirsiniz. Tabi farklı tonlarda kullanabilirsiniz. Mesela siyah, gri ve füme de size hoş görüntü verecektir. Farı uyguladıktan sonra fırça veya eliniz ile hafifçe dışarıya doğru dağıtın. Birkaç aplikatör darbesi de iyi olacaktır. aplikatörü seçerken ince olmasına dikkat edin böylece daha güzel görüntü verecektir.

Ama bir önemli nokta var abartıp göz kaleminizi yaymayın bide bu yaptığınız işlem en önemli işlem bunu da sakın unutmayın. Daha sonraki işlem ise gözlerin iç kısmına göz kalemi veya sürme uygulayın. Daha sonra kullanmış olduğunuz farı alt kirpiklerinizin dibine iyice sürün. Kalın bir farda uygulayabilirsiniz. Kalem keskin çizgiler yaratacağı için, far uygulamak dumanlı göz makyajı için uygun olacaktır. Daha önce yapmış olduğunuz işlemde kalemi dağıtmışsanız far kullanarak küçük işlemlerle düzeltebilirsiniz. Ve son olarak hacim veren maskara kullanarak kirpiklerinizi bolca rimelleyin. Böylece gözlerinizi ortaya çıkartır ve havalı bir görünüm sağlar.  Aşağıda sizler için daha iyi anlamanız açısından dumanlı göz makyajı yapılış şeması ve video anlatımını sunuyoruz.

Dumanlı_Göz_Makyajı_Yapılış_Şeması

Dumanlı_Göz_Makyajı_Yapılış_Şeması

Dumanlı Göz Makyajı Videolu Anlatımı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png