Elma Yiyerek Zayıflama

Elma Yiyerek Zayıflama
17 Mart 2012 tarihinde eklendi, 999 kez okundu.

Elma_Yiyerek_ZayıflamaElma yiyerek zayıflama, 1 elma yiyerek nasıl kilo verilir? Bu konuya değinmeden önce kısaca fazla kilolarından kurtulmak isteyen insanların yaptıkları hatalardan bahsedelim. İnsanlar son yıllarda yaşanan en büyük sorunlardan biri olan obezite ile savaş konusunda değişik değişik yollar denemektedir. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen insanlar kilo verme amacıyla denemedikleri yöntem kalmasa da fazla kilolardan kurtulma uğruna duydukları, gördükleri bütün yöntemleri denemektedir.

   Ancak uzmanlar her insanın farklı bir genetik yapısı olduğundan her görülen veya duyulan diyet yöntemini denemenin fayda yerine zarar vereceğini vurgulamaktadır. Bir çok yöntem olduğunu hatırlatan uzmanlar doğal yoldan kolayca kilo vermenin de mümkün olduğu belirtilmektedir. Mesela yemekten önce bir elma yemek suretiyle kilo vermek mümkündür. Elma ile zayıflama konusunda uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonunda rejim yapmadan sadece sağlıklı beslenme neticesinde günde bir elma yemek suretiyle kilo verilebileceği görülmüştür.

  Yemeklerden önce 1 elma yemek zayıflatıyor, buna örnek verecek olursak İngiliz bilim adamlarının yemek öncesi yenen meyvenin daha az yemek yemeye ve kilo vermeye yardımcı olup olmadığı konusunda yaptığı araştırmada, rejim yapmayan sağlıklı beslenen üniversite öğrencilerine beş hafta süresince kahvaltı sonrası öğle yemeğinden yaklaşık 15 dakika kadar önce soyulmuş elma veya elma kompostosu ya da posası alınmış elma suyu verilmiştir. Üniversite öğrencileri içinde elma yiyenlerin elma suyu içenlerden daha az yemek yediği görülmüş ve yemek öncesi yenen meyvenin tokluk hissi uyandırdığı ve kalori tüketimini etkilediği tespitle yemek öncesi yenen bir elmanın daha az yemek yenmesini sağladığı ve kilo vermeye yardımcı olduğu görülmüştür.

  Yani elma ile zayıflamak isteyenler elmayı bol tüketmeli. Yine Fransızların Le Point isimi dergisinin internet sitesinde yayınlanan makale ile meyvenin tokluk hissi uyandırma konusunda salata ve çorba kadar etkili bir kilo vermeye yardımcı etken olduğu belirtilmektedir.  Siz de fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız sadece sağlıklı beslenmeye ve spor, egzersiz yapmaya devam ederek yemek öncesi sadece bir elma yemek suretiyle kilo verebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png