Esmerlere Özel Makyaj Önerileri

Esmerlere Özel Makyaj Önerileri
23 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 1.326 kez okundu.

esmerlere-özel-makyaj-önerileriEsmerlere özel makyaj önerileri nelerdir? Koyu tenle birleşen kahverengi, kızıl ve sarı saç ile güzelliği yansıtarak aynı zamanda sizin teninize uygun olacak olan çikolata kahvesi ve bej rengi gibi sıcak renkleri çok güzel bir şekilde taşıyabileceksiniz. Bu renkler cildinizi daha genç gösterecektir. Fakat bu renkleri uygulamanız için önce birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Sizin de bildiğiniz gibi makyajın alt yapısını oluşturan fondötendir. Fondöteni ten renginize uygun seçmeye özen gösterin. Teninizden daha koyu fondöten sizin doğal durmanıza engel olur ve olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Göz çevrenize fondöten uygulamamaya özen gösterin. Çünkü kırışıklıklarınızı daha çok belli etmektedir.

Eğer ten renginiz hafif bronz ise kiremit, mercan, şeftali ve kayısı renkleri tam sizin teninize uygun renklerdir. Ama kesinlikle pembe tonlarını kullanmayın çünkü teninizde çok kötü duracaktır. Allığı sürerken ağırlığına dikkat edin hafif sürün. Eğer az geldi diyorsanız üzerinden bir kere daha geçin. Açık renkler her zaman detayları ortaya çıkarır. Koyu renkler ise tam tersine geri planda kalmasını sağlar. Eğer yüzünüz yuvarlaksa allığı elmacık kemiklerinizin altına uygulayın ki yüzünüz daha ince uzun görünsün. Gözlerinizin rengi kahverengi ise günlük kullanırken sedefli kahverengiyi kullanmanız daha doğru olur. Bu rengi kullanarak gözlerinizi daha çok öne çıkarabilirsiniz. Akşam saatlerinde dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız altın ve bronz renkleri tercih edebilirsiniz.

Alt ve üst kirpiklerinizin dibine ışıltılı eyeliner uygulayabilirsiniz. Gözlerinizi daha aydınlık gösterecektir. Bakışlarınızı etkili hale getirmek isterseniz üst kirpiğinizin dibine kalem çekebilirsiniz. Bej ve şeftali renkleri teninize uyum sağlayacağından dolayı doğal bir görüntü verecektir. Şeftali tonunda rujları da kullanabilirsiniz. Eğer dudaklarım kalın görünsün istiyorsanız açık ve parlak renkleri kullanabilirsiniz. Turuncu ve tonları dikkatleri üzerinize toplayacaktır. Dudak makyajınızı yaparken öncelikle rujunuzun renginde dudak kalemi ile dudağınızı çerçeveleyin. Ardından rujunuzu uygulayın. Böyle yaparsanız rujunuzu taşırmadan daha rahat sürebilirsiniz. Eğer dudaklarınız inceyse kalemi biraz daha dıştan sürebilirsiniz. Kızıl ve kahve tonları kadınsı durur ve asil görünür. Eğer dişlerim daha beyaz görünsün diyorsanız tercihinizi soluk renklerden yana kullanın. Kirpiklerinizin daha dolgun durmasını istiyorsanız rimel sürmeden önce fırça yardımıyla pudra sürün ve onun üzerine rimel sürün böylece kirpikleriniz daha dolgun dursun.Esmerlere özel en uygun makyaj önerileri nelerdir? Koyu tenle birleşen kahverengi, kızıl ve sarı saç ile güzelliği yansıtarak aynı zamanda sizin teninize uygun olacak olan çikolata kahvesi ve bej rengi gibi sıcak renkleri çok güzel bir şekilde taşıyabileceksiniz. Bu renkler cildinizi daha genç gösterecektir.

Fakat bu renkleri uygulamanız için önce birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Sizin de bildiğiniz gibi makyajın alt yapısını oluşturan fondötendir. Fondöteni ten renginize uygun seçmeye özen gösterin. Teninizden daha koyu fondöten sizin doğal durmanıza engel olur ve olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Göz çevrenize fondöten uygulamamaya özen gösterin. Çünkü kırışıklıklarınızı daha çok belli etmektedir. Eğer ten renginiz hafif bronz ise kiremit, mercan, şeftali ve kayısı renkleri tam sizin teninize uygun renklerdir. Ama kesinlikle pembe tonlarını kullanmayın çünkü teninizde çok kötü duracaktır. Allığı sürerken ağırlığına dikkat edin hafif sürün. Eğer az geldi diyorsanız üzerinden bir kere daha geçin. Açık renkler her zaman detayları ortaya çıkarır. Koyu renkler ise tam tersine geri planda kalmasını sağlar. Eğer yüzünüz yuvarlaksa allığı elmacık kemiklerinizin altına uygulayın ki yüzünüz daha ince uzun görünsün. Gözlerinizin rengi kahverengi ise günlük kullanırken sedefli kahverengiyi kullanmanız daha doğru olur. Bu rengi kullanarak gözlerinizi daha çok öne çıkarabilirsiniz. Akşam saatlerinde dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız altın ve bronz renkleri tercih edebilirsiniz.

Alt ve üst kirpiklerinizin dibine ışıltılı eyeliner uygulayabilirsiniz. Gözlerinizi daha aydınlık gösterecektir. Bakışlarınızı etkili hale getirmek isterseniz üst kirpiğinizin dibine kalem çekebilirsiniz. Bej ve şeftali renkleri teninize uyum sağlayacağından dolayı doğal bir görüntü verecektir. Şeftali tonunda rujları da kullanabilirsiniz. Eğer dudaklarım kalın görünsün istiyorsanız açık ve parlak renkleri kullanabilirsiniz. Turuncu ve tonları dikkatleri üzerinize toplayacaktır. Dudak makyajınızı yaparken öncelikle rujunuzun renginde dudak kalemi ile dudağınızı çerçeveleyin. Ardından rujunuzu uygulayın. Böyle yaparsanız rujunuzu taşırmadan daha rahat sürebilirsiniz. Eğer dudaklarınız inceyse kalemi biraz daha dıştan sürebilirsiniz. Kızıl ve kahve tonları kadınsı durur ve asil görünür. Eğer dişlerim daha beyaz görünsün diyorsanız tercihinizi soluk renklerden yana kullanın. Kirpiklerinizin daha dolgun durmasını istiyorsanız rimel sürmeden önce fırça yardımıyla pudra sürün ve onun üzerine rimel sürün böylece kirpikleriniz daha dolgun dursun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png