Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır
7 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 742 kez okundu.

Evde Ayak Bakımı Nasıl YapılırEvde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Evde Ayak Bakımı nasıl yapılır? Bakımlı, tertemiz ve yumuşacık bir ayağa sahip olabilmek için evde kendi kendinize doğal kürler uygulamanız mümün. Bunun için fazla uğraşmanıza da gerek yok. Ancak gün oyunca ayakta kaldığınızı düşünürsek ayakkabı alırken dikkat etmeniz gereken ilk sebep ayakkabı alacağınız zamanın iyi seçilmesidir. Öyleki ayakkabınızı günün ilerleyen saatlerinde yani geç saatlarde almanız doğru seçim olacaktır. Çünkü geç saatlerde ayaklarınızın biraz şişmiş olduğunu kabul ederek bu halde iken alacağınız ayakkabıda ayaklarınızın rahat etmesi ayaklarınızın sağlığı için doğru bir seçim yapmış olmanız anlamına gelir.

 

Ayak sağlığı için hergün ayaklarınızı sabunlu ılık su ile yıkamanız ve sonrasında serin su ile durulayıp temiz havlu yardımı ile parmak aralarnın en ücra yerleri de dahil silmeniz ve sonrasında isteğinize bağlı olarak pudra veya krem sürmeniz gerekir. Duş alırken ayak topuklarınızı ponza taşı ile temizlemeniz ayaklarınızın ölü hücrelerinden arınmasını sağlar. Ayak tırnaklarınızı keserken yuvarlak kesmemeye düz bir şekilde kesmeye ve çabuk uzamasın diye etlerinize kadar kesmeyin.

 

 

Bunların yanında şişmanlık, kabızlık, vücut yorğunluğunuzu gidermek amacıyla ayaklarınızı tahmini 15 derece sıcaklığındaki suya sokun ve ayaklarınızda suyun sıcaklığını hissedin. Adet sancıları, migren ve karın ağrılarınız için ayaklarınızı yine tahmini 40-42 derecedeki suyun içine yaklaşık 15 dikaka kadar sokup bekletin. Bu işlemlerin sonrasında da ayaklarınızı temiz kuru havlu yardımı ile parmak aralarının en uç noktalarına kadar iyice kurulayın. Sonrasında ister pudra ister krem sürün sabah kalktığınızda pamuk gibi sağlıklı ayaklarınız ile gün boyu rahat edin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png