Fermuarlı Uzun Kollu Örgü Hırka Yapılışı

Fermuarlı_Uzun_Kollu_Örgü_HırkaFermuarlı uzun kollu örgü hırka nasıl yapılır? Şimdi siz bayanlar ile bu konuyu paylaşmak istiyoruz. Öncelikle evinizde kendinize uygun gelen bluz, hırka gibi bir giysinizin kalıbını çıkarın. Sonrasında da fermuarlı uzun kollu örgü hırka yapılışına başlamak için hazırlığınızı yapın. Malzemeleri hazırladıktan sonra yapılışına geçebilirsiniz.

 

Bizde kısa anlatımla fermuarlı uzun kollu örgü hırka yapılışı hakkında size yardımcı olmaya çalışalım haydi kolay gelsin.

 

Fermuarlı Uzun Kollu Hırka Malzemeleri

600 gr ip,

5-6 numara şiş,

Hırkanıza uygun fermuar

Fermuarlı Uzun Kollu Hırka Yapılışı

Evinizde bulunan çeşitli renklerdeki yün iplerle ajurlu örneklerle değişik boylarda parçalar örün ve bunları tığla birleştirin. Burada kol kesimini yapmayın. Ön kısmı yandan fermuarlı olacak şekilde sağ tarafta 16 cm genişliğinde 18 cm uzunluğunda parçanın sağ tarafında 10 cm bırakmak suretiyle diğer parçaları birleştirin. Sağ tarafı geniş, sol tarafı dar olacak kalıp şekline göre örmüş olduğunuz parçaları birleştirin. Ön yaka kesimini yapmak suretiyle omuzları kapatın. Sonra arka kısmı da aynı şekilde hazırlayın ve kollara 40 ilmekle başlayın. Düz renk yün ip ile 1 ters, 1 düz 20 cm lastik örelim. İki kenarına 3 sıra tığla kenar örelim. Sonra üzerine kalıp şekline göre çeşitli renk ve örneklerle devam edelim. Kol boyu kadar ördükten sonra ön ortasında 16 cm genişliğinde, 18 cm boyunda gri parçanın iki kenarından ön ve arka bedenden ilmek alalım. 1 ters, 1 düz 10 cm lastik örelim. Önde fermuar açıklığının iki kenarına 2 sıra sık iğne yapalım. Yaka açıklığından ilmek alalım ve 1 ters, 1 düz 16 cm yaka örüp bitirelim. Zevkinize göre isterseniz hırkanızın ön tarafına cep ekleyebilirsiniz. Bunun için istediğiniz ölçüde olacak şekilde düz örgü yapın ve hırkanızın ön kısmına ekleyin.

3 Mart 2012 tarihinde eklendi, 1.538 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png