File Fakir Yarasa Kol Bluz Nasıl Örülür | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık

File Fakir Yarasa Kol Bluz Nasıl Örülür

File Fakir Yarasa Kol BluzBayanların kış mevsiminde en çok tercih ettikleri giyecekler arasında el işi örme olanları en zaman üst sıralarda yer alır. Hele ev hanımı olan bayanlarımız ev işlerinin sonunda evdeki boş zamanlarında hem vakit geçirmek ve hem de kışın soğuk günlerinde kendilerini sıcak tutacak örgü giysiler yapmaya çalışır. Biz de makalemizde file fakir yarasa kol bluz nasıl örülür konusunda siz bayanları aydınlatalım dedik.

File fakir yarasa kol bluz yapımı için öncelikle file fakir yarasa kol bluz malzemeleri nelerdir ve nereden temin edilir hemen hemen bütün bayanlar bilir. Malzemeleri temin ettikten sonra gelelim 38 bedene göre nasıl örülür anlatımına; Biz 38 beden bayanlarımız için anlatım yapıyoruz daha büyük veya küçük bedendeki bayanlarımız eksilterek ve çoğaltarak kendi bedenlerine uygun şekilde örme işlemini gerçekleştirebilir.

File Fakir Yarasa Kol Bluz Malzemeleri

Kendi renk zevkinize göre istediğiniz marka 300 gram ip Örme işlemi için 4-5-6 numara şiş

File Fakir Yarasa Kol Bluz Yapımı

68 ilmek olmak üzere ön ve arka kısma başlayalım, 5 numara şi ile 7 sıra haroşe örelim, sonra üzerine 6 nolu şiş ile düz örgü yapalım. Her sırada  iki taraftan da bir ilmek artıralım. 15 sıra düz örgü yaptıktan sonra haroşe örelim. 88 ilmeğe geldiğimizde iki tarafa da 25\’er ilmek atalım. 3 ilmeği düz, 130 ilmeği haroşe, 3 ilmeği düz örelim. 15 sıra sonunda omuz kısmından iki tarafın her sırasına 1\’er ilmek eksilterek ön ve arka yaka oyuntusunu yapalım. Boyun çevresinde ilmeği alıp 4 nolu şiş ile 20 sıra haroşe örelim ve içe çevirip dikerek bitirelim. Hayırlı olsun.

12 Ocak 2012 tarihinde eklendi, 1.962 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png