Gelin Makyajı Yapımı | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Gelin Makyajı Yapımı

Gelin Makyajı Yapımı
7 Mart 2012 tarihinde eklendi, 902 kez okundu.

Gelin_Makyajı_YapımıGelin makyajı nasıl olmalıdır? Gelin adaylarının en mutlu günlerinde soracakları en büyük soru olsa gerek. Gelin makyajı yapımı konusunda en dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken konu insan tipolojisi olsa gerek. Yani makyajda tipoloji gelin adayının ten rengi, saç rengi ve şekli, giyeceği kıyafetin renk ve şekli renklerin uyumunu anlamaya yarayacaktır.

  Gelin makyajı nasıl yapılır? Öncelikle düğün yapılacağı yerin kır düğünü mü yoksa salon düğünü mü olacağı önemlidir. Gelinin saçı ile başı, gelinliğin modeli, takı olup olmadığı gelin makyajının başarılı olarak yapılmasında önemli etkenlerdir. Çünkü gelin adayı kendi kendine heyecan yapar ve gelin başının nasıl olacağı, prova yaptırıp yaptırmamasının gerektiği, sonradan beğenmemesi durumunda ne olacağı, makyajının hemen akıp akmayacağı, akarsa ne yapacağı, parlama yapıp yapmayacağı konusunda sorular sorar ve endişeye kapılır.

  Bunun için bir uzman makyöze başvurmaktan başka çare yoktur. Kır düğünü yapılacak ise makyaj doğal tonlarda, salon düğünü olacak ise makyaj ağır tonlarda olmalı ki gelinin güzelliği düğüne katılanları hayran bıraksın. Tabi ki uzmanların savunduğu en büyük görüş gelin makyajında gelinin sanki makyaj yapılmamış gibi gösterilip, zarif, masum ve sevimli bir hal de gösterilebilmesidir. Başka bir anlatımla gelinin makyajı doğal olmalı ki sadece gelinin güzelliğini ortaya çıkaracak ve düğün süresince bozulmadan kalabilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png