Göz Alıcı Makyaj Stili

Göz_Alıcı_Makyaj_StiliRuhun aynası olarak kabul edilen ve söylenen gözleri ortaya çıkaracak büyülü gözlere sahip olarak ruhunuzu canlandırmanız zor olmadığı gibi sizin elinizde olsa gerek. Bunun için yapmanız gereken göz alıcı makyaj stili konusunda bilgi edindikten sonra başarılı bir makyaj yapmaktır. Bu nedenle sizlere göz alıcı makyaj ile göz makyajı uygulama biçimleri ve göz alıcı makyaj stili hakkında renk ipuçları ile küçük ve düşük göz makyajı ve göz kapaklarınıza nasıl makyaj uygulanacağı, ayrıca gözlerin geniş ve yakın açılarının uygun hale getirilmesi konusunda bilgiler vererek ustaca uygulamanız konusunda bilgiler veriyoruz. Bunun için ilk etapta profesyonel göz makyajı açısından geniş renk zenginliğine sahip bir far haletine ihtiyacınız olduğunu bilmeniz gerekir. Bu sayede özgür bir şekilde deney yapmak suretiyle renkler ile oynamanız mümkün olur. Çünkü saç şekliniz, giyiminiz veya bulunmanız gereken yere göre farklı makyaj uygulamanız gerekmektedir. Değişimine açık olmanız gerektiğinden yapacağınız farklı deneyimlerin size çok şeyler katacağı kesindir.

Toprak, bronz, fildişi, kahverengi ile altın renk tonları her zaman en geçerli modası hiç geçmeden sürekli tercih edilen vazgeçilmesi mümkün olmayan renklerdir. Ayrıca bilmeniz gereken fildişi, pembe ve mavi gibi açık renk tonlarındaki canlılığın gözleri büyük göstermesidir. Bu nedenle yapacağınız makyaj sırasında bunları iyi bilmelisiniz. Gözlerinizde elde edeceğiniz koyu gölgeler ve buğulu gözler için en ideal olan eyelinerdir. Dumanlı gözler en iyi şekilde mor tonlardan koyu siyah yanar döner farlar ile elde edilir. İlginç vurgular oluşturabilmek için parlak ve ışıltılı göz farları tercih edilmelidir. Bunun için küçük parmağınızın yanında ince bir fırça yardımı ile yapacağınız ufak vuruşlar sayesinde ışıltı ve parlaklığı elde edersiniz.

Bitişik yani birbirine yakın olan gözler için açık tonlar ile içten başlamak suretiyle dış bölümleri de koyu renkler kullanmanız doğru seçiminiz olacaktır. Tam tersi birbirinden ayrık olan gözleriniz için koyu far tonlarını kullanarak iç taraftan renklendirmeniz gerekir. Büyük gözlerinize süreceğiniz kalem koyu renkte olursa gözlerinizi küçültürsünüz. Yine küçük olan gözlerinizi de büyük göstermek için içerisine beyaz renkli kalem sürmeniz gerekir. Renkli gözlere sahip olanların ise mavimsi veya yeşil çok hafif olan renk tonları uygulaması doğru olur. Kıyafetinize uygun olması için renklendirilmiş beyaz kalemin kullanılması, farın fırça yardımı ile uygulanması ve rimelin de yapılacak en son işlem olması gerekir. Şimdi sizin derlediğimiz kataloğu inceleyerek anlattıklarımızın ne kadar doğru olduğu konusunda fikir sahibi olup yapacağınız güzel yorumlar sayesinde önerilerimiz hakkında bilgi verebilirsiniz.

Göz_Alıcı_Makyaj_Stili

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png