Göz Biçimine Uygun Makyaj Teknikleri | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Göz Biçimine Uygun Makyaj Teknikleri

Göz Biçimine Uygun Makyaj Teknikleri
17 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 734 kez okundu.

Göz_Biçimine_Uygun_Makyaj_TeknikleriMakyaj her bayan için önemli bir yere sahiptir. Bayanlar giyimleri, ayakkabıları, çantalarına dikkat ettikleri kadar saç bakımlarına ve makyajlarına da dikkat ederler. Makyaj yaparken yapacağınız doğru makyaj tekniği sizin daha güzel görünmenizi sağlayacaktır. Eğer yanlış teknik ve renk tonlarını uygularsanız palyaço gibi görünebilirsiniz. Sizin için doğru göz biçimine göre makyaj teknikleri hakkında birkaç tüyo vereceğiz. Göz biçiminize uygun doğru ve doğru renkleri kullanırsanız gözleriniz daha güzel görünecektir.

Gözlerinizde doğru renkleri kullanırsanız dikkatleri üstünüze çekebilirsiniz. Şimdi size göz makyajı hakkında kısa bilgi verelim.  Küçük ve birbirine yakın gözleriniz varsa, gözlerinizi uzak göstermek için; ilk olarak göz kapaklarınızın dörtte üçünü kapatacak şekilde açık renkte far sürmelisiniz. Daha sonra kirpiklerinizin dibinden başlayın dış köşelerine kadar koyu renkte gölge yapın. En dıştaki kirpiklere de mutlaka rimel sürmelisiniz. Göz kalemini ise gözlerinizin dış kaşelerine sadece uygulayın. Gözlerinizin iç kısmına ise bej renginde göz kalemi sürmelisiniz. Böylece gözleriniz daha büyük görünecektir. Birbirinden uzak gözleriniz varsa, Gözlerinizin iç köşelerine yani göz pınarlarınıza daha koyu ve daha fazla rimel kullanmalısınız.

Ortadan da başlayıp dış tarafına doğru daha açık renkler tercih etmelisiniz. Göz kapağınızda renklendirirken, farın rengi dışa doğru giderek açılması uygun olur. Dar göz kapaklarınız varsa, Eğer far sürmek için fazla alan yoksa; kirpiklerinize yakın olan yerleri koyu, üst kısmına ise kaş kemiğinin altında bitecek şekilde açık renkte far uygulamalısınız. Böylece gözlerinize derinlik katar. Göz kapağınızın alt kısmı darsa, göz kalemi görünmeyecektir. Görünmesi için ise, kalemi nasıl kalınlıkta çekeceğinize karar vermek için aynayı kullanabilirsiniz. Ve son olarak düşük göz kapaklarınız varsa ve göz yuvarlağınızı kapatacak kadar düşükse, açık renkte far kullanmaktan kaçının. Göz kapağınızın üstüne sürdüğünüz baz rengin üstüne mutlaka daha koyu renkte far sürmelisiniz. Sonra da koyu rengin alttaki açık renkle iyice karıştırın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png