Gözleri İri Gösteren Makyaj | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Gözleri İri Gösteren Makyaj

Gözleri İri Gösteren Makyaj
17 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.297 kez okundu.

gözleri_iri_gösteren_makyajKadınların bir çoğu gözlerinin küçüklüğünden şikâyet eder. Ancak bazı makyaj teknikleri sayesinde gözlerini iri göstermeleri mümkündür. Gözleri iri gösteren makyaj sayesinde gözlerini büyük gösterebilirler. Bayanların çoğunun en büyük arzularından birisi iri ve çekici gözlere sahip olmaktır. Hiç bir kadının gözlerinin küçük olmasından dolayı üzülmemesi gerekir. Çünkü doğuştan olmasa da aşağıda verilen göz makyajı önerileri ve yöntemleri sayesinde iri, çemici ve çok güzel gözlere sahip olabilirsiniz.

Göz makyajı özen isteyen makyaj tekniklerinden birisi olduğundan küçük gözlerinizi iri göstermek için kullanacağınız renk tonları büyük ve sert olmalıdır. Yapılacak siyah renk tonundaki makyaj gözleri küçük gösterir. Kirpiklerinizin alt kısmına uygulayacağınız rimel gözlerinizin iri görünmesini sağlar. Yine gözünüzün içine beyaz kalem çekerek gözlerinizi olduğundan büyük gösterebilirsiniz. Gözleri iri gösteren makyaj nasıl yapılır? Öncelikle gözünüzün alt ve üst kısmına koyu renk tonu uygularsanız gözünüzün olduğundan büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. İç kısımlarına parlak tonda makyaj yapın, ışıltılı renk tonunda göz kalemi çekin, kirpiklerinizin altına gölgelendirme yapın ki gözleriniz iri görünsün.

Başka bir yöntemde ise kirpiklerinize maskara sürmeden kirpik kıvırıcı ile kıvırın ve alt kısımlarına rimel sürün. Maskarayı ise fırçanızı yatay halde tutmak suretiyle ileri geri hareket ederek sürün. Bir uzman yardımı ile takma kirpik uygulamak suretiyle gözleriniz büyük görünür ve doğal bir görünüm kazanır. Başka bir teknikte ise sarı renk tonundaki kapatıcınızı gözlerinizin iç köşelerine uygulamak suretiyle bütün mor ve koyu halkaları yok etmek suretiyle makyaja hazırlık yapın. Sonrasında göz kapağınızda oluşan kızarıklık ve lekeleri gizlemek için kahve-bakır renk tonundaki göz farını göz kapağına sürün, gözün üst kirpik dip kısmına ortasından dış köşe kısmına kadar çikolata kahve renk tonunda göz kalemi uygulayın, daha parlak görünüm kazandırmak için gözün V bölgesi olan iç köşe kısımlarına metalik gümüş renk tonunda far uygulayın, kirpiklerinizin alt ve üst kısımlarına beyaz renk tonundaki göz kalemini uygulayın, kirpiklerinize rimeli dik sürdükten sonra maskara fırçasını çevirmek suretiyle içten dışa normal uygulama pozisyonunda sürün ve sonrasında gözlerinizin ne kadar çekici ve büyük olduğunu görün.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png