Güllü Şal Tarifi | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık

Güllü Şal Tarifi

Güllü_Şal_TarifiBayanların hemen hemen en en çok tercih ettikleri hobileri arasında bulunan el işi örgü işleri olduğu bir gerçektir. Güllü şal tarifi hakkında bilgilendirmeler yapmadan önce her genç kız ve ev hanımı bayan ya elbiselerini tamamlamak ya da en önemlisi çeyiz hazırlarken el işi örgü konusunda titizlik gösterdiğini hatırlatmakta yarar var diye dşünüyorum. Bu nedenle makalemize güllü şal modeli nasıl örülür konusu ile devam ediyoruz.

El işi şal yapımı zahmetli de olsa boş vakitlerde zevkle örülebilecek şal modeli olarak karşımıza çıkıyor. Bu şalın şık duruşu size ve elbiselerinize ayrı bir şıklık kazandırır. Sizi olduğunuzdan daha şık gösterir. Bu da kendinizi iyi hissettirir. Bu şalı düğünlerde veya özel günlerde sizin iyi hissetmenize yardımcı olur. Şimdi size pembe renkli güllü şal yapılışı hakkında bilgiler veriyoruz.

Şalın yapılışı

Öncelikle istediğiniz sayıda ilmek yaparak başlayabilirsiniz. Sıra sonuna kadar 3 ter, 1 düz örün. Arkası ise sıra sonuna gelene kadar hep ters örülür. Ardından sıra sonuna kadar tekrar 3 ters, 1 düz örülür. Sonra arkası aynı şekilde sıra sonuna kadar hep ters örülür. Bunları yaptıktan sonra 1 ters, 1 düz ve 3 ters, 1 düz örülür. Örerken 3 ters örgünün ortası düz denk gelecek şekilde örülür.

Gülün yapılışı

30 ilmek atılıp 1 sırası düz, 2 sırası ters örülür. 3. sıra da 3-4 ilmek bir artırılıyor. 4. ve 5. sıralar 1. ve 2. sıra gibi örülüyor. 6. sırada aynı şekilde 3-4 ilmekte bir artırılıyor. Ardından 2 sıra daha örülüp kapatılıyor. İlmekleri keserken mutlaka gevşek bırakarak kapatınız. Son olarak başlama sırası ortasından başlayarak yuvarlanır ve yuvarladıkça dikilir ve bitirilir.

Güllü_Şal_Tarifi

10 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 1.260 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png