Haroşa İşlemeli Kız Bebek Hırka Yapımı | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık

Haroşa İşlemeli Kız Bebek Hırka Yapımı

Haroşa_İşlemeli_Kız_Bebek_Hırka_YapımıHaroşa işlemeli kız bebek hırka yapımı özellikle yeni bebek sahibi olacak bayanların en çok örmeyi tercih ettiği hırka modelleri arasında üst sıralarda yer bulmaktadır. Özellikle yeni bebek sahibi olacak ya da bebek yapmaya karar veren bayanlar çocukları doğmadan önce bebeğin cinsiyetini örendikten sonra bebeklerine hırka örüp hazırlamayı adet edinirler.

Bu nedenle biz de makalemize güzel bir haroşa işlemeli kız bebek hırka tarifi ile devam etmeye karar verdik. Aşağıda geniş bir şekilde açıklaması bulunan haroşa işlemeli kız bebek hırkası bebek sahibi olmayı hedefleyen ya da bebek sahibi olacak bayanlarımızın ilgisini çekeceğini düşünerek yayınlıyoruz.

HAROŞA HIRKANIN YAPILIŞI:

Hırka önce yakadan başlamak suretiyle örülür. 31050 renk nolu ip ile 74 ilmek başlayın, ilmekleri ön beden için 10 ilmeği düz, 1 ilmeği ters örün. Kol için ise yine 10 ilmeği düz, 1 ilmeği de ters örüp arka bedene başlayın ve arka beden için de 30 ilmeği düz ve 1 ilmeği ters örün. Diğer kol için 10 ilmeği düz, 1 ilmeği ters örerek ön bedene geçin ve 10 ilmeği düz şekilde dizin. Sonra her düz sırada ters ördüğünüz ilmeklerinizin her iki yanından 19 defa birer ilmek artırın. Beden boyunun 12 cm olması ile ilmeklerinizi ön bedenler için 29’ar, arka beden için de 68 ve kollar için ise 50’şer ilmek olacak şekilde ayırın.

KOLLARIN YAPILIŞI:

Kolları örmeye başladığınızda önce 6 sıra arayla her iki tarafından 8 defa birer ilmek kesin. Sonrasında kol boyunu 26 cm örün ve 93 renk nolu ipliğe geçirin ve 3 diş haraşo örün. Sonra da ilmekleri bir defada keserek bitirin. Diğer kolu da aynı şekilde örün.

ARKA ve ÖN BEDENİN YAPILIŞI:

Beklettiğiniz ilmekleri ön beden için 29 ilmeği düz ve 2 ilmeği örüp arttırın. Arka bedene gelince de 68 ilmek düz, 2 ilmek ters arttırın ve hırkanın ön bedeni için 29 ilmeği düz şekilde örmek suretiyle 130 ilmeğe ulaşıp örgüye devam edin. Beden boyunun 16 cm ulaştığında 93 renk nolu ipliğe geçin ve 1 diş haraşo ile 1 cm düz örüp, 145 renk nolu ipliğe geçin. 1 diş haraşo örmek suretiyle düz örgüyle devam edin. Sonra 4 sıra düz örmek suretiyle 7 ilmeği birer ve 10 sıra düz örüp 4 ilmek arayla 36 defa birer ilmek artış ilmeğe ulaşın. 2 cm düz ördükten sonra diyagramdaki modeli uygulayın.Beden boyu 31 cm ulaştığında da ilmekleri bir defada keserek bitirin.

YAKANIN YAPILIŞI:

Son olarak yaka için ön ortalardan ve yaka etrafından şişe 130 ilmeği çıkarın ve 3 diş bir ilmekleri bir defada keserek bitirin. Sağ tarafta da yakadan başlanarak isteğiniz doğrultusunda kaç adet istiyorsanız ilik açın.

26 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 1.225 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png