Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır

Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır
1 Kasım 2011 tarihinde eklendi, 720 kez okundu.

Hızlı Makyaj Nasıl YapılırÇalışan bir bayanın sabah işe gitmeen önce sürekli olarak makyaj yapma alışkanlığı olduğunu düşünürsek ve mesai saatini kaçırma durumu meydana gelmiş ise hemen hızlı bir şekilde makyaj yapıp evden çıkması işine geç kalmaması gerekiyorsa ne yapmalı diye düşündük ve elimizden geldiği kadar bu konuda pratik bilgiler vermeye özen gösterdik. Bunun için öncelikle evinizde bulunan makyaj malzemelerinizi çok iyi tanımanız gerekmektedir. Çünkü acele yapmanız gereken makyaj esnasında makyaj malzemelerini teninize uygun şekilde dağıtmanız gerekmektedir.

 Bunun için öncelikle açık renkleri tercih etmeniz gerekeceğinden işe kirpiklerinizle başlayın, farınızı kirpiklerinizin en altından göz kapak çizgisinin yukarısına kadar sürün, bunun için mesela kirpiklerinize açık lacivert bir tabaka maskara sürün çünkü mavi renk göz aklarınızı ortaya çıkarır ve hoş görünüm sağlar. Sonra sıra dudaklara gelsin, önce dudaklarınızı bir güzel nemlendirin ve kalem çekmeden ten renginizin bir iki ton koyu olan rengi seçin.

Dudağınıza ruju sürün ve hızlı davranmak suretiyle pudrayı ve allığı alıp eşit bir şekilde yanaklarınıza uygulayın, allığın dalgalı olmasını engelleyin, bunun içinde yatay hafif bir fırça kullanın ve yanağınıza yapacağınız nokta atışlar sayesinde makyajınız çabucak biter ve siz de işe geç kalma derdinden kurtularak hem güzel bir makyaj yapmanın keyfinin çıkarır ve hem de gönül rahatlığı ile evinizden işinize gidersiniz, hayırlı çalışmalar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png