İdeal Kadın ve Kadın Sağlık Rehberim

İdeal Kadın ve Kadın Sağlık Rehberim
3 Aralık 2011 tarihinde eklendi, 966 kez okundu.

ideal kadınErkekler ne ister? Bakımlı kadın ister, güzel kadın ister, sağlıklı kadın ister, her yönüyle ideal bir kadın ister. Kadınlar ise boy ve vücut yapılarına uygun ideal bir kiloda olmak, sağlıklı olmak, herkes tarafından beğenilmek ve ilgi duyulan birisi olmak kısacası imrenilen, beğenilen ve yaptıkları ile takip edilen birisi olmak isterler. Biz de makalemizde sağlıklı kadın rehberinin nasıl olması gerektiği hakkında derlemeler yapmak istiyoruz. Her kadın erkekler tarafından beğenilmeyi hak ettiğini arzular ve hak etmeyi başarmak için elinden geleni yapmaya çalışır. Ancak bazen erkeklerin hayalindeki gibi ideal kadın olmayı başaramayabilir. Adam gibi adam olurda kadın gibi kadın nasıl olmaz demeyin bizce olur.

Nasıl ideal kadın olunur? Öncelikle cilt bakımına dikkat eden, sağlıklı beslenen, kilosuna özen gösteren, fazla kilolarını düzgün bir program ile atan, idael kiloya sahip, erkeğine sadık, kendini beğenmişlikten kurtulmuş, ılımlı, çevresine saygılı ve daha sayılabilecek bir çok özelliğe sahip olan kendinden her zaman emin, bilgili olmalıdır. Kendini evli ise ailesine adayan, bekar ise birlikte yaşadığı aile ve arkadaşlarına adayan, yaptıkları ile örnek olan, giyimi, saçları, makyajı (yapmıyorsa sadeliği), kendi ayakları üzerinde durabilmeyi başarmış, özü sözü doğru olmalıdır.

Erkeklerin sinirlerini bozan saatlerce telefon görüşmesi yapmayan ve gerektiğince konuşan, evde televizyon dizilerini dalıp eşi ve çocuklarını unutmayan, imkanları dahilinde gerektiğince alışveriş yapan ve lüks düşkünü olmayan, alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıkları olmayan, formunu sürekli koruyan, kilolarından şikayet edip her öğün sırasında diyet yaptığı bahanesiyle sıkıcı olmayan, evini aşırı süs eşyaları ile donatmadan gerektiği gibi olmasını sağlayan, sohbet esnasında gereksiz konuşmalardan kaçınan ve yerinde gerektiği konuşmayı becerebilen kadın olmalıdır.

Kadın şirin görünme uğruna itici olmamalı, erkeğinin her şeyi ile ilgilenmeli, kıskanç olmamalı, iç dünyasında huzurlu olmalı, emin ellerde olduğunu bilmeli, rahat olmalı, beynini küçük kurtçukların didiklemesini önlemeli, çok konuşmamalı, kuğu kadar zarif ve zarifliğinin içinde hanımefendi barındırmalı, makyajını iyi yapmalı ve doğru temizleme malzemeleri kullanmalı, el ayak tırnak bakımlarını zamanında düzgün yapmalı, kaş bıyık vb. tüylenme sorunlarını zamanında çözebilmeli, genital bölgelerininde temizliğine itina göstermeli, sağlığına dikkat etmeli, spor ve egrersizlerini düzenli yaparak formunu korumasını bilmeli,

parfüm deodorant seçiminde erkeğini rahatsız etmeyecek hoşlanabileceği şekilde tercihte bulunmalı,  kıyafetleri ütülü ve düzgün, görünümü bakımlı olmalı, ağız ve diş sağlığı konusunda titiz ve bakılı olmalıdır. Sonuç olarak kısaca söyleyecek olursak kadın önce sağlığına dikkat etmeli, sağlıklı beslenmeli, tüm vücut ve dış bakımlarını muntazaman düzenli yapmalı, dengeli beslenmeli, gerektiğinde spor (yürüyüş vb.) ve egrersiz yapmalı ki sağlıklı, alımlı, güzel ve çevresinin daima imrenerek takip ettiği güzel bir bayan olsun. İşte bu anlatılanların hepsinin kadının ideal bir kadın olması için sağlık rehberi olması anlamına gelmektedir, tabii bunun yanında anlatılanlardan erkekler içinde geçerli olanların erkeklerin rehberi olması her iki cinsinde uyumlu ideal bir insan olmalarını sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png