Kadınlarda Sağlıklı Görünme | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Kadınlarda Sağlıklı Görünme

Kadınlarda Sağlıklı Görünme
11 Haziran 2012 tarihinde eklendi, 690 kez okundu.

Kadınlarda_Sağlıklı_GörünmeKadınlarda sağlıklı görünme neden önemlidir? Kadınlarda sağlıklı görünmek oldukça önemli bir konudur. Kadınlar bu konuda kendilerini olumsuz ve kötü düşüncelere kaptırırlar. Bazıları önceden yaşadıkları olaylardan, yaşadıkları çevreden veya basından da kaynaklanmaktadır. Bu olumsuz kötü yönde olan düşünceler sizin aile, arkadaş, annelik, iş çevrenize de yansıyabilir. Bu düşünceler çevrenizdeki insanlarla ilişkilerinizi kötü yönde etkileyebilir. Eş, anne, çalışan kadın veya arkadaş olarak sizden beklenenleri karşılamak oldukça zordur ama siz bu kafanızdaki düşüncelerden kurtulmalısınız.

Bu düşünceler sizin beden ve ruh sağlığınızı etkileyebilir. Olumlu düşünmek sizin rahatlatacak hem de fiziksel açıdan yaralı olduğunu göreceksiniz. Sağlıklı kişiler her zaman olumlu düşünür ve hayattan her zaman keyif alır. Olumlu ruh hali ile olumsuz ruh hali arasındaki fark vardır. Bu ruh halleri duygulara da yansır. Kendinizi bu kötü ruh haline kaptırmayıp, kendinize zaman ayırmak, güzel kokular, sıcak dokunuşlar, nefis tatlar, hoş melodiler sizin zaten bakımlı kadın olduğunuzu ortaya çıkartır. Yaşam tarzınız size eğer sorun yaratıyorsa ilk adımınızı atabilirsiniz. Sizin istediğiniz ve arzuladığınız değişikliklerden başlayabilirsiniz.

Yaptığınız değişiklik sonucu göreceksiniz ne kadar olumlu yönde etkilediğini, neşeli ve iyi hissettiğinizi anlarsınız. Bu sayede kendinize olan güveninizde gelmiş olur. Sağlıklı bir beslenme programı ve spor programı ilede kilolarınızı kontrol edebilirsiniz. Bu sayede kusursuz ve pürüzsüz bir cilt sahibi olacaksınız. Ama kilo vermek ve ideal kilonuzu korumak sizin elinizde. Beslenme ve spor yapmaya dikkat etmeniz gerekir. Bunlar sizin olumlu yönde etkileyecektir. Mesela Başardıklarınıza odaklanın, geceleri iyi yatın, sizin zevkinize uygun etkinliklere katılın, dinlenmenize dikkat edin bunlar sizi etkileyecektir. Kendinize saygı göstermelisiniz. Zevk aldığınız şeylerle ilgilenin. İnsanların veya çevrenizdeki kişilerin sizi beğenmesi değildi sizin kendinizi beğenmeniz önemlidir. Eğer böyle düşünmüyorsanız bir uzmandan tedavi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png