Kahverengi Göz Makyajı | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Kahverengi Göz Makyajı

Kahverengi Göz Makyajı
24 Eylül 2012 tarihinde eklendi, 1.144 kez okundu.

Kahverengi_Göz_MakyajıMakyaj yaparken bayanların en önemli sorunlardan biri de sadelik ve gözlerini ortaya çıkarmaktır. Özellikle kahverengi gözlü bayanlar çok dert etmişler. Bayanlar işte sizin için kahverengi göz makyajı. Kahverengi gözlü bayanlar doğru teknik ve doğru tonlarda yapacağı makyajlar hem dikkat çekici hem de gözlerinizin güzelliğini gösteren makyajlar ortaya çıkar. Şimdi doğru renk ve makyaj tekniği kahverengi göz makyajı nasıl yapılır hakkında bilgi verelim. Kahverengi gözlerinizde kullanacağınız metalik tonları gözlerinizi daha belirgin olmasını sağlar.

Metalik tonlarında kullanacağınız bronz, pembe, kahverengi ve altın renkleri gözlerinizin daha çok ortaya çıkmasını ve dikkat çekmesini sağlar. Tabi makyaj yaparken eğer doğaldan da tarafsanız doğal renkleri tercih edebilirsiniz.  Havai tonları, haki tonlarını, şeftali tonları ve silik tonlarını tercih etmelisiniz. Eğer böyle doğal bir makyaj kullanırsanız eyeliner kullanmanızı öneriyorum. Eğer çekici bir makyaj kullanacaksanız neon mavi, sıcak veya açık pembe, parlak yeşil, parlak bej ve kayısı tonları size bir havalı gösterecektir. Gözlerinize parlaklık vermek için bebe mavisi, kobalt mavisi ve parlament mavisi kullanabilirsiniz.

Gözleriniz için uygun olan bir şeyde parıltı kullanmanız. Gözlerinizde kullandığınız fara uygun parıltı sizi güzel gösterecektir. Bu parıltıları sadece kahverengi gözlerde değil diğer bu tarz makyajlarda da kullanabilirsiniz. Bunu sorun olarak görmeyin ama birçoğumuz da oluyor uykusuz kaldığımız zaman veya çok çalıştığımız zaman gözlerimiz altında morluklar oluyor. Eğer böyle bir sorunuz varsa mutlaka kapatıcı kullanmalısınız. Böylece kahverengi gözleriniz ortaya çıkar. Kapatıcılarınızın iyi olmasına dikkat edin.  Çünkü kullandığınız kapatıcı kötü ise kötü sonuçlar ortaya çıkartabilir.

Kapatıcınızı kullandıktan sonra eğer göz kenarlarınızı cansız ve renksiz görüyorsanız açık şeftali tonları, beyaz tonları, açık gri tonları ve altın rengine yakın sarı tonlarda kullanabilirsiniz. Gözlerinize derinlik vermek istiyorsanız alt kirpiklerinize koyu mavi göz kalemi çekip, açık mavi göz farı sürebilirsiniz. Lacivert veya siyah rimelle tamamlayabilirsiniz. Göz kalemine geldiğimizde birçoğumuz hata yapıyoruz. Doğru renk göz kalemi kullanmalısınız. Su yeşili, mor ve tonları, siyah göz kalemi kullanmalısınız.

Mor ve tonlarında göz farı tercih ettiyseniz siyah kalem veya su yeşili kalem bütünlüğü sağlayacaktır. Bunların anı sıra kalem tercihleriniz arasında gri ve tonları, patlıcan moru ve kahve tonlarını da tercih edebilirsiniz. Kahve ve tonlarını kirpik diplerinde ve göz kalemi olarak kullanırsanız bu renklerde gözünüze derinlik katacaktır. Tabi bide makyajınızı yaparken kaçınmanız gereken renkler var. Makyaj yaparken koyu yeşil ve turkuaz renklerinden uzak durmalısınız. Eğer gözleriniz yapısını ve gözlerinizin rengini iyi bilirseniz çok güzel ve çekici makyaj ortaya çıkar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png