Kahverengi Saçlılara Makyaj Önerileri

Kahverengi Saçlılara Makyaj Önerileri
6 Mayıs 2012 tarihinde eklendi, 1.012 kez okundu.

Kahverengi_Saçlılara_Makyaj_ÖnerileriKahverengi saçlılara makyaj önerileri, güzel görünmenin en önemli tamamlayıcılarından biri olan saç rengi, ki makyajın söz konusu olması durumunda saç rengi daha büyük önem taşır. Eğer siz de en gözde yani sezonun trendi olan kahverengi saç rengine sahipseniz makyaj yaparken saçlarınızın ışıltısını öne çıkarmak için dikkatli olmalısınız.

Biz de makalemizde kahverengi saç renkli bayanların makyaj yaparken nelere dikkat etmeli hususunda bilgiler veriyoruz. Şimdi kahverengi saçlılara makyaj tüyoları neler göz atalım;

Gözleriniz ile uyumlu renk seçimi

Öncelikle kahverengi saç ve göz rengine sahip bayanların göz makyajını kahve ve lila renk tonlarını tercih ederek, mavi gözlü bayanların altın parıltıları ve kahverengi göz kalemleri tercih ederek, yeşil göz rengine sahip olanların mor farlar ile siyah göz kalemleri kullanmaları ve rimel sürmeyi unutmamaları gerekmektedir.

Teniniz ile uyumlu renkler

Yine yapılacak makyajın ten rengine uyumlu olması gereken önemli konudur. Mesela kahverengi saçlı bayanlara pembe pastel tonlar ister ruj olsun ister allık rengi uymamakta ve önerilmemektedir. Bunların yerine daha canlı renklerin tercih edilmesi gerekir. Örnek olarak kırmızı renk tonundaki ruj ile şeftali tonundaki allık kahverengi saça sahip bir bayanın yüz güzelliğini ortaya çıkarmaya yeterli olacaktır.

Giyim ile uyumlu renk tercihi

Yine kahve renk tonundaki saça sahip bayanların yapacakları makyaj giyimleri ile de alakalı olmalıdır. Mesela kahverengi saçların arasında sarı röfleler bulunan bayanlar pembe renk tonlarını tercih etmeli. Saçlarına kırmızılar attıranların ise pembe yerine siyah tonları tercih etmeleri isabetli olacaktır.

Sonuç olarak kısaca kahverengi renkli saçlara sahip olan bayanların evde kendi başlarına herhangi bir güzellik merkezine gitmeden yukarıda basitçe anlatılan önerileri uygulamak suretiyle hem saçlarının ışıltısını, hem güzelliklerini ortaya çıkarabilir ve mükemmel görünüm kazanmaları sayesinde bulundukları ortamda dikkatleri üzerlerine toplayabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png