Kalça ve Basen Eritme | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Kalça ve Basen Eritme

Kalça ve Basen Eritme
20 Ocak 2012 tarihinde eklendi, 1.044 kez okundu.

kalça ve basen eritmeBeslenmesine dikkat etmeyen bayanların en büyük kabuslarından biri de kalça ve basenlerde yaşadıkları problemlerdir. Bu bölgesel kilolanmalar sadece yediklerimiz ile sınırlı olmayıp genetik yapıda önemli bir durumdur. Kalça ve basen eritme hemen her bayanın en büyük sorunlarından biri olsa gerek. Kalça ve basen eritme diyeti nedir? Bu konuda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Bunun için gün içinde tüketilecek su miktarının iyi ayarlanması ve 2-3 litre su tüketimini sabitlemelidir ki su gün içinde belirli aralıklarda içilmelidir. Yemek esnasında hızlı yemek yemeden kaçınmalı kahvaltı kesinlikle aksatılmamalıdır. Özellikle kuru veya taze meyve olmak üzere ara öğünler alışkanlığa çevrilmelidir. Bol su ile kepekli bisküvi veya kepekli ekmek ile yapılacak tost tüketilmelidir. Alınacak ara öğünlerin zamanı iyi ayarlanmalı, genellikle kahvaltı sonrası, ikindi ve yatma zamanından 2 saat kadar önceye göre tüketilmelidir.

Sindirimi uzun süren proteinler yani balık, et, yumurta, fındık, bakliyat vb. besinler geç vakitlerde tüketilmemeli, genellikle sabah ve öğle vakitleri alınması gerekir. Unlu mamüller, pirinç, makarna, patates, bulgur, tahıl ve ekmekten oluşan karbonhidratlar ise yoğun günlerde fazla tüketilmeli, yoğun olunmayan günlerde ise dikkatli tüketilmelidir.

Kalça ve basen eritme hareketleri nasıl yapılır? Makalemizde yayınlanan resim size hareketler konusunda bilgi vermktedir. Bütün bunların yanında spor, egrersiz ve yürüyüş yapmak gibi hareket ettirici aktiviteleri aksatmadan yapmaya devam etmeliyiz. Yukarıda antlatıldığı üzere kalça ve basenlerde problem yaşamamak için yeme, içme ve hareketlerimize çok dikkat etmemiz, dengeli ve düzenli beslenmemiz, hareketsiz kalmaktan kaçınmamız gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png