Kalıcı Saç Düzleştirme

Kalıcı Saç Düzleştirme
20 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.203 kez okundu.

Kalıcı_Saç_DüzleştirmeSon yıllarda uzun saç modeli veya kısa saç modeli fark etmeksizin düz fönlü saç şekilleri moda trendleri arasında en üst sıralarda bulunmaktadır. Zaman kaybı oluşturduğu gibi saçların sağlığının bozulmasına da sebep olan kıvırcık saç modeline sahip olan bayanların her gün saçlarına düz model uygulatması en büyük sorunların başında gelmektedir. Sebebi de saçların her gün düzleştirilmesi yani düz saç fönü saçların yıpranarak sağlıksız şekil almasına neden olmaktadır. Bu nedenle en doğru yöntem kalıcı saç düzleştirme metodu ile uzun süre yani 8 ay kadar düz saçlara sahip olma konusunda derlemeler yapıyoruz.

Saçlara gün içinde bir kaç defa veya her gün düz saç fönü çektirmek zararlı ve uzmanlarca kabul görmeyen bir yöntemdir. Çünkü kıvırcık saça sahip bayanların özellikle yaz mevsiminde denize, havuza girdikten sonra saçlarını tekrar düz hale getirmek için fön çektirmek zorunda kalmaları neticesinde saçlarının deniz ve havuz suyu ile güneşin zararlı ışınları yanında fön çektirmeleri sonucunda saçlarının asğlığının bozularak yıpranmasına neden olmaktadır. Bu hatalar kış mevsiminde de yapılan bazı yanlış uygulamalar soncunda saça zarar vermektedir. Bu nedenle kıvırcık saçlar olsun, dalgalı saçlar olsun fark etmez kalıcı saç düzleştirme metodu sayesinde aylarca yeni fön çekilmiş gibi görünecektir. Kısa süre içinde yapılan saç düzleştirme sayesinde uzun bir süre düz ve sağlıklı saça sahip olabilirsiniz.

Kalıcı saç düzleştirme nasıl yapılır? Öncelikle tanıdğınız bildiğiniz veya önerilebilecek bir kuaföre giderek saçınızın durumu tespit ettirin. Sonrasında saçınızı koruması için saç koruyucu sprey bolca sıkılır ve kalın dişli tarak yardımı ile taranır. Devamında saçlarınızdaki pul tabakasının açılması için bakım ürünü saçınızın tamamına yedirilmek suretiyle sürülür ve çekmesi için bir süre beklenir. Sonra da saçlarınızın ilk yıkaması yapılarak uygulamaya başlanılacak ısıdan korunması için ısı koruyucu saç spreyi sıkılır. Akabinde de saçlarınız ince ince bölümlere ayrılmak suretiyle saç düzleştirici içerisine konarak düzleştirme ixlemine başlanır.Bu ilem saçınızın durumuna göre ince, kalın, uzun, kısa fark etmeksizin 1-2 saat kadar sürmektedir. Saçlarınızın tamamının düzleştirilme işleminin bitimi ile saçların düzlüğünün korunması için sabitleyici süt sürerek bir süre beklenir. Bekleme süresi sonrasında saçlarınız tekrar yıkanır. Yıkama sonrası emli durumdayken saç bakım ürünü uygulanır, tarak ya da fırça kullanmaksızın fön ile kurutulur ve düzleştirme işlmi bitirilmiş olur. Bu işlemlerin neticesinde yaklaşık 3 gün boyunca saçlarınızı kesinlikle yıkamamalısınız ki bunu kufarörünüz tembihleyecektir.

Yine saçlarınızı toplamamalı ve toka takmamalısınız. Arkasından da düz saçların uzun bir süre keyfini sürün. Bu saç düzleştirme yöntemi mutlaka kuaförde yapılması gereken bir yömtemdir. Bunun yanında evde kalıcı saç düzleştirme de yapılabilmektedir. Ancak kendini bu konuda becerikli hisseden bayanlara tavsiye edilen yöntemdir. Öncelikle ihtiyacınız olan petrol yağı kremi, nötralizer, kimyasal saç rahatlatıcı ile  kaliteli saç kreminden oluşan malzemeleri hazılayın. Şimdi saç düzleştirme işlemine başlayın ve saç rahatlatıcı kullanırken meydana gelebilecek yanmaları engellemek için petrol yağı kremini avucunuza dökerek saç diplerinize iyice yayın. Bu işlemi bitirince saç rahatlatıcı ürününüzü saç uçlarından başlamak suretiyle diplerine eşit miktarda kadar sürün.

Saç rahatlatıcınız kullanma talimatında belirtilen süre kadar kalması neticesinde saçınızı ılık su ile yıkayın.  Sonra da bu ürün ile birlikte gelmiş olan saçınızın ph seviyesini dengelemeye yarayan ürün ile saç bakım ürününü ve nötralizeri uygulayın. Saçlarınızın doğal yağına kavuşarak nemlenmesini sağlayacak olan kaliteli saç kreminiz ile saçlarınızın kurumasının önüne geçmek için saç kremini uygulayın. Kalıcı düzleştirme yapılan saçların düzenli olarak bakımı yapılmalıdır. Kalıcı saç düzleştirme yöntemi için doğal veya bitkisel ürünlerin kullanıldığı bir yöntem bulunmamakta olup kimyasal kozmetik ürünleri kullanılmaktadır. Bilinmelidir ki kimyasal içeren kozmetik ürünlerde olduğu gibi kalıcı saç düzleştirme için kullanılan ürünlerinde saçlarda hasara neden olmaktadır. Bu sebeple bu yöntemin sık yapılmaması gerekmektedir. Eğer kalıcı saç düzleştirme konusunda tecrübeniz yoktur ise saçınızın sağlığını riske etmeksizin konusunda uzman bir kuaföre giderek saçlarınızı düzleştirin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png