Kepeklerden Kurtulma Yöntemleri

Kepeklerden Kurtulma Yöntemleri
31 Ocak 2012 tarihinde eklendi, 782 kez okundu.

Kepeklerden_kurtulma_yöntemleriKepeklerden Kurtulma Yöntemleri

Başlı başına bir cilt sorunu olan kepek her insanın hayatının belli bir noktasında karşılaştığı bir nedendir. Kepeklerden kurtulma yöntemleri nelerdir? Sorusuna yanıt aramadan önce kepek nedenleri nelerdir? önce bunu bilmek gerekir. Kepek nedenleri olarak hormonal dengesizlik, aşırı derecedeki terlemeler, aşırı stres, uyku eksiklikleri, soğuk hava, kuru ortam, saç şekillendirme ürünlerinin yoğun kullanımı, alerjik reaksiyonlar vb. bir çok sebep gösterilebilir.

Kepekle başınız dertte ve bir türlü kurtulamıyorsanız size bir kaç doğal kurtulma yöntemininden bahsedelim. Birinci yöntem saçınızı haşlanmış kereviz su ile yıkamanız, İkinci olarak bir kaşık balı çay bardağının içinde bulunan suda eritin ve saçlarınızın dibine bu su ile masaj yapın.

 

Saçlarınızdaki kepekten eser kalmadığını ve pırıl pırıl bir saçınız olduğunu göreceksiniz. Bir başka yöntem ise; 1 Fincan maden suyunu, 1 çorba kaşığı elma sirkesi, 1 çorba kaşığı palen tozu ve 1 çay kaşığı deniz tuzunu karıştırarak kepekli saçınıza sürmek suretiyle uygulayın ve 60 dakika bekleterek yıkayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png