Kilo Alma Sebepleri ve Nasıl Kilo Veririz

Kilo Alma Sebepleri ve Nasıl Kilo Veririz
4 Aralık 2011 tarihinde eklendi, 741 kez okundu.

Kilo Alma Sebepleri ve Nasıl Kilo VeririzSiz hiç kendinize sordunuz mu neden şişmanlıyorum? diye. Farz edelim sordunuz. Fakat bir çok insan kendini savunarak kilo almasında hiç suçu olmadığını ne kadar dikkatli davranırsa davransın kilo almayı engeleyemediğini söyler. Bu yanlış ve kendinizi kandırmanıza sebep bir olgudur. Çünkü insan kilo alıyorsa bir yerlerde yanlış yapıyor demektir. Birazcık gerçekçi düşünüldüğünde neden kilo alındığının bilineceği bir gerçektir. Karın yağlarınızın artıp büyüdüğü kalçalarınızın irileşmeye başladığında herhalde kendinizi yemeğin salçalısı kadının kalçalısı diye avutacaksınız. İşte yanlışların başlangıcı burada başlıyor.

Halbuki dengeli ve düzenli beslenmek gerekirken kalori ve yağ deposu çeşit çeşit yemekleri sofraya dizip afiyetle yemenin kilo almaya en büyük etken olduğu bilinmelidir ki o kaar dikkat ettiğim halde neden kilo alıyorum diye mırıldanmayalım. Ve hemen yağlı, hamurlu, karbonhidratlı kalorisi yüksek besinleri soframızın baş köşesinden atıp dengeli düşük kalorili besleyici yiyecekleri soframızın baş tacı ederek kilo alma derdinden kurtulmamız gerekiyor. Yediğimiz yemeklerimizde önceliği salata türü az kalorili ancak besleyici sağlıklı besinlere öncelik vererek tokluk hissi veren gidalar ile takviye edip egrersiz ve spor ile metabolizmamızın hızlı çalışmasını sağlayıp kilo alma derdinden kurtulmalı ve kilo verme aşamasına gelmemiz gerekiyor.

Yemek yerken aldığımız lokmaları iyice çiğnemek suretiyle yemeli, yemeği yavaş yavaş yemeliyiz ki sorunun üstesinden gelelim. Düzenli beslenme yanında hareketsiz durmaktan da kaçınmalıyız ki kilo alma derdine son verebilelim. Bütün bunların yanı sıra oda sıcaklığında günde en az 2-3 litre su tüketmemiz de kilo alma konusunda sorun yaşama derdimize son verecek etkenlerdendir.

İşte bütün bu aktiviteleri düzenli uygulayıp dengeli beslenir, spor ve egrersizler ile desteklersek, ara öğün olarak tokluk hissi veren besinlere tüketmeye önem verirsek hiç bir zaman kendimize neden kilo alıyorum veya ne kadar dikkat ediyorsam kilo almaktan kurtulamıyorum diye dert yanmayacağımız aşikar olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png