Kilo Verememenin 10 Sebebi

Kilo Verememenin 10 Sebebi
11 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 909 kez okundu.

Kilo_Verememenin_10_SebebiKilo Verememenin 10 Sebebi! Spor salonuna gittiğiniz halde veya egzersiz yapmanıza rağmen kilo veremiyorsanız siz mutlaka bir yerde hata yapıyorsunuz. İşte size kilo verememenizin 10 sebebi…

Sayılara Çok Fazla Takılıyorsanız

Tartı size kaç kilo verdiğinizi gösterecektir. Ancak verdiğiniz kilodan memnun değilseniz ümitsizliğe kapılmayın. Atladığınız bir nokta var spor yaparak vücudunuz böylece kendini toplayabilir. Böylece verdiğiniz kilo tartıya yansıma da dış görünüşünüze yansıyacaktır. Bir de vücudunuz su toplamış olabilir bu nedenden dolayı kilo veremiyormuş gibi görünebilirsiniz. Ama moralinizi bozmayın. Vücudunuzdaki ödemden kurtulun ve vücut şeklinizdeki değişimin keyfini çıkartın.

Yediklerinizi Takip Etmiyorsanız

Kilo vermeye çalışırken gün içinde yediklerinizi takip edemiyor musunuz? Bu en önemli ihmallerden biri. Yediklerinizi takip etmiyorsanız yani kalori miktarınızı bilmiyorsanız mutlaka takip etmelisiniz. Ancak siz ne kadar takip ediyor gibi gözükseniz veya tahmin ediyorsanız fark etmeden gerekenden fazla alabilirsiniz. Buda kilo vermemenize neden olan etkenlerdir.

Yeteri Kadar Yemiyorsanız

Yemeğinizi azaltmak elbette kilo vermenize yardımcı olacaktır. Ama bunu da kısa süreli olabilir. Bunun yerine doktor tedavisi ile 5 öğün beslenerek daha sağlıklı kilo verebilirsiniz. Üç ana yemek, iki öğün şeklinde beslenerek metabolizmanız çalışmasını sağlayacaktır. Böylece kilo vermeniz kolaylaşacaktır.

Az Yağlı Ya da Diyet Ürünlere Fazla Güvenmeyin

Herhangi bir sesinin diyet olması ya da diyet olmaması sizin için o kadar da önemli değil. Özellikle Kalorisi düşük diyet yiyeceklere de fazla güvenmemelisiniz Çünkü diyet yiyeceklerinde içinde bulunan früktoz maddesi sizin kilo almanıza neden olabilir. Yani bu tür ürünlerden kalori alacağınıza, sağlıklı besinler tüketmeniz sizin açınızdan daha önemli.

Yağı Tamamen Kesiyorsanız

Elbette yağın fazlası zararlı ancak aza indirmekte sizin için zararlı olacaktır. Hem de kilo vermenizi de engelleyecektir. Eğer yağ tüketimini sıfıra indirmek sizin sürekli aç hissetmenize neden olacaktır. Uzmanların tavsiyelerine uymanız sizin içinde önemlidir. Çünkü gündüz meyve ve tahıl, geceleri ise balık ve salata yemeniz sizin için önemli. Böylece geceleri acıkmanız, dolaba saldırmanız düşer.

Sağlıklı Şeyler Tükettiğinizi Sanıyorsanız

Bazen tükettiğiniz bazı besinler ve içecekler size sağlıklıymış gibi gözükse de yüksek kaloriler içerebilir. Mesela meyve suların sağlıklı ve düşük kalorili olduğunuzu düşünüyorsunuz. Fakat yanlış çünkü içinde yüksek dozda şeker içerdiğinden kilo almanızı sağlayacaktır. Veya akşam yediğiniz salataya lezzet katması için koymuş olduğunuz besinlerde fazla kalori içerebilir.

Kilo Vermeye Çalışırken Strese Giriyorsanız

Aşırı stres vücudunuzun kortizon salgılımına neden olabilir. Kortizon salgısı sizin ayrıca yağ salgılamasına da neden olabilir. Günlük hayatınızda eğer stres yüklüyorsanız bide buna kilo ile ilgili yüklüyorsunuz bu düşünceler sizin düşündüğünüzden daha da çok zorlaşır. Spor, yogo ve plates yaparak bu stresten uzak durabilirsiniz. Böylece forma girebilir hem de kilo verebilirsiniz.

Yeteri Kadar Uyumuyorsanız

Doğru beslenmek, spor yapmak elbette kilo vermenize de yardımcı olacaktır. Ancak uyku düzeninizin olması da önemli. Yani bu konuyu da hafife almayın. Yani stres gibi uykusuzlukta kortizon salgısı salgılamasına yani kilo vermemenize neden olur.

Öğünleri Atlamak

Bazen herkes de olur, kahvaltıda veya öğlen yemekte az yiyip geçiştirip, akaşam yemeğiyle günü tamamlarız. Ancak su pek sağlıklı bir yöntem değil yani böylece kilo vermeye çalışırız. Böyle bir çözüm uzun süreli olmaz. Sabah kahvaltısı en önemli öğün. Sabah öğünü sizin kilo vermeniz açısından önemli çünkü metabolizmanızın çalışmasını sağlayan öğündür. Böyle sizi tok tutacak ve sağlam yiyecekler yeseniz günün geri kalanı da hızlı geçecektir. Böylece gece geç saatlerde canınızın abur cubur çekmesini engelleyeceksiniz.

İçeceklerden Yüksek Kalori Alıyorsanız

Genellikle içecekler yüksek kalorili olduğu için kilo vermenize engel olacaktır. Bazen hepimiz genellikle susuzluğumuzu bastırmak için içecek içeriz. Ancak bu içecekler şekerli ve gazlı içecekler yüksek kalori içerir. Böylece içtiğiniz içecek miktarı kadar yiyecek kalori miktarını azaltmalısınız veya gazlı içecekler içmemelisiniz. Günlük gün içinde içtiğiniz su miktarını göz önünde bulundurmalısınız. Bu kilo vermeniz açısından da önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png