Kışın Makyaj Trendleri | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Kışın Makyaj Trendleri

Kışın Makyaj Trendleri
3 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 849 kez okundu.

Kışın_Makyaj_TrendleriBirçok bayan modayı takip ederek daima bakımlı ve güzel görünmek için çekici makyajlar yapmak suretiyle göz doldurmayı hedefleyip mevsime göre makyaj trendleri nelerdir araştırmalarını yaparlar. Bu sebepledir ki kışın makyaj trendleri nelerdir? kış makyaj modasında kadınları neler bekliyor? İşte siz bayanlara kendinize has stillerde uygulayabileceğiniz öneriler sunuyoruz. Modayı takip ederek kendine yakışan makyajı kullanmayı bilen bayanlara kış ayları için klasik, romantik ile asi olmak üzere makyaj önerileri hakkında derlemeler yapıyoruz. Tabi kadınlara has bir online site olan evoria’da siz bayanları düşünerek bu üç güzel görünmenizi sağlayacak makyaj önerileri hakkında tavsiyelerde bulunmaktadır.

Kış mevsiminde çekici makyajları ile göz doldurmak isteyen kadınlar genel olarak bordo, mor ve pembe renklerini tercih edecek görünüyor. Kışlarını güzelleştirmek isteyen bayanlara özel makyaj türleri nelerdir? Örneğin duygusalların tercih ettiği romantik makyaj. Bu makyaj stilinde kadınlar kışında dünyayı toz pembe görmek isteyerek mor ve pembe renk tonlarını tercih ediyor. Bu makyajı uygulayacak olanlara bitkisel ve anti-alerjik özellikleri bulunan romantik renk tonlarındaki göz farlar öneriliyor. Yine bu makyajda dramatik pembe gölgelerin unutulmaması gerekir. Çarpıcı bakışların yakalanması için gölge fırçası yardımı ile pembe ile mor renk tonlarının karışımı ile cildinize uygun bir ton uygulayabilirsiniz. Bu gölgeleme uygulamasını alt kirpikleriniz boyunca da yapmalısınız. Bakışlarınızda yakalamak istediğiniz etki için rimel kullanmalısınız. Kirpiklerinizin dolgun ve çarpıcı etki yakalaması için birçok ünlü markanın piyasaya sunduğu 4D maskara en uygunu. Gelelim asi görünmek isteyen cesur bayanlara. Asi bayan makyajı kesinlikle her tarafına siyah renk tonları uygulamış, saçı başı dağınık biri gelmemeli.

Çünkü yeni yılın trendinde sadeliğin cazibesi ile asilik birleşmiş durumda. Bu makyaja başlarken öncelikle gözlerinize astarla birlikte kapatıcı uygulamalısınız. Üstüne de ten renginize uygun far sürüp rimeliniz ile kirpiklerinizin belirginleşmesini sağlamalısınız. Gözleri özellikle sade bırakıp asiliği dudaklarınıza süreceğiniz kırmızı renkler ile meydana çıkarmalısınız. Bunun için yani dudakların ön plana çıkarılması içinde dudak kenarlarınızı kırmızı kalem ile çizip içini dramatik bir ruj ile doldurmalısınız. Dudağınız için kullanacağınız rujun klasik kırmızı olması doğru seçim olacaktır. Kışın moda renkleri de koyu şarap ve siyahi kırmızı renk tonları gösterilebilir ve hafif allık kullanarak asi makyajınızın tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Gelelim klasik makyajdan vazgeçemeyen ve güzelliğini klasik makyaj ile devam ettirmek isteyen bayanlara. Klasik makyaj için cildinizin duruşunun önemli olduğunu unutmayın. Bu sebeple de önce cildinizi iyice nemlendirmelisiniz. Cildinize masaj yapmak suretiyle nem ile kan dolaşımı sayesinde aydınlanmasını sağlamalısınız.

Yine birçok ünlü marka tarafından piyasada bu işlemi gerçekleştirmeniz için nemlendirici ve losyon bulabilirsiniz. Devamında ten renginize göre tercih edeceğiniz uygun fırça ve fondöten yardımı ile kapatıcı uygulamalısınız. Fondöten uyguladıktan sonra mevsim kış da olsa güneşi simgeleyen sıra renk tonlarını göz kapağınızın üzerine yedirmek suretiyle uygulayın. Gölge yapmaktan kaçınarak yeşil, altın, turkuaz, mavi türü tonlar ile kaşa kadar olan alanı kaplatın. Eyelineri de göz bitimine kadar uygulayıp bitirin. Alt kirpiklerinizde de göz kapaklarınızda kullandığınız renkleri kullanabilirsiniz. Bu çizgiyi de kullandığınız tonlardan birini seçerek destekleyin ve rimel sürerek göz makyajınızı tamamlayın. Hafif tonda çok yoğun almayacak şekilde allık kullanın ve dudaklarınızda kadife ve ipeksi görünüm kazandırmak için doğal renk tonlarında ya da dudak renginize yakın renkte ruj ile dudak kalemleri kullanmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png