Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır | Kadın Sağlık Rehberim & Kadın ve Sağlık


Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır
9 Aralık 2011 tarihinde eklendi, 1.001 kez okundu.

Kıvırcık Saç BakımıSaç bakımı konusunda en çok özen gösteren bayanlardır. İnsanların saç şekilleri değişik değişiktir. Şöyle ki düz, dalgalı, kıvırcık, uzun, kısa, düz. İşte bu nedenle erkeklere oranla daha çok saç bakımı için para harcayan bayanların bakım konusunda daha dikkatli ve narin olduklarını düşünürsek saç bakımının bayanlar için çok daha önemli olduğunu söyleyebiliriz. Saç zaten insanın en büyük güzellik malzemelerinden biridir. Bayansınız ve kıvırcık bir saç şekline sahipsiniz. İşiniz oldukça zor, çünkü kıvırcık saç bakımı oldukça zor ve özen isteyen bir saç şeklidir.
Diğer saç şekillerine göre çok fazla özen gösterilmesini isteyen, taranması zor, geç uzayan bir saç şeklidir. Aynı zamanda buklelerle yapıldığı zaman düz saç şekillerine oranla insanı daha dolgun ve güzel gösteren bir şekildir. Kıvırcık saç bakımı nasıl yapılmalıdır? Evet en önemli konu bakım konusu. Kıvırcık saç diğer saçlara oranla geç kuruduğundan yıkama sonrası dişi geniş düz bir tarak yardımı ile zorlamadan çekiştirmeden taranması ve kurutulması gerekir, eğer kıvırcık saçınız kuru bir yapıya sahip ise şampuan ile nemledirici bir krem kullanmanız gerekir, Kıvırcık saçlar doğal görünümü ile kalması gereken, düzleştirici maşa yardımı ile düzleştirilmeye çalışmaması gereken (eğer saçınızın sağlığını düşünüyorsanız) bir saç şeklidir.

Bu saç şeklinin ılık su ile nem kaybının önlenmesi için az şampuanlanarak yıkanması gerekir, sık şampuanlamak saın sağlığını bozar, yapılan banyo sonrası havluya sarılan saçın havlu ile sıkıştırılmadan biraz bekletme sonrası kurutma makinesi yardımı ile kurutulması gerekir, havlu ile sıkıştırarak kurulunan saç dolaşabilir ki taranması zorlaşır. Şekillendirmede saç köpüğü haricinde briyantin jöle gibi şekillendiricilerin kullanılması önerilmemektedir. Sık sık fön yapılmadan doğal haline bırakılması daha güzel görünüm verdiği gibi saçın sağlığı açısından da önemlidir. Ayrıca kuru olan kıvırcık saçın fırçalanmaya çalışılması ise saçın sağlığının bozulmasına ve elektriklenmesine neden olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png