Kolsuz File Çiçek Motifli Bluz

Kolsuz_File_Çiçek_Motifli_BluzBayanların renkli ve hoş görünmeleri için işte size güzel bir file modeli. Kolsuz file çiçek motifli bluz yapılışı zahmetli görünse de bayanların zevkle örüp kullandıkları elbise tamamlayıcısıdır. Aşağıda sizin için kolsuz file çiçek motifli bluz tarifi açık anlatımlı, anlaşılır şekilde veriyoruz.

Tarif yeşil renkli 38 beden için anlatılmış olup renk ve beden tercihi için gerekli ayarlamalar size bırakılmıştır. Zevkinize hitap edecek ve modeliyle de güzel olan file için işte size güzel bir model.

Malzemeler

– 150 gr lase iplik

– 2 numara tığ

– 4,5 numara şiş

– 38 beden

Yapılışı

İlk olarak önü için 0 adet 15 çapında motifler hazırlayın. Yaptığınız her motife 10 zincir çekerek halka yapın. Üzerine 1 sıra sık iğne yapın sonra, tığa 1 dolayıp 2 defa çekerek 25 direk ile 4 cm çapında göbek kısmını bitirin. Çevresine 5 cm boyunda 20 ilmek uzun ilmek çekin. Yapmış olduğunuz her ilmek arasında 6 zincir çekerek 15 cm çapındaki motifleri birleştirin. Yanlarda motifler arasındaki boşluğu ise zincir kafesler ile tamamlayın. Kol oyuntusu ve yaka çevresinde ince oya yaparak bitirin. Tığ ile yaptığınız süveterin arkasına 70 ilmek ile başlayın. 3 sıra lastik üzerine ters örgü devam edin. 35 cm sonra, 2 taraftan kolu 4-3-2-1 kesin. 18 cm örün. Arka yaka oyuntusunu yapın. Omuzlarda 7 ilmek kalacak şekilde bitirin.

28 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 814 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png