Kramp Nedir-Kramp Nasıl Tedavi Edilir

Kramp Nedir-Kramp Nasıl Tedavi Edilir
21 Mayıs 2012 tarihinde eklendi, 915 kez okundu.

Kramp_Nedir-Kramp_Nasıl_Tedavi_EdilirKramp nedir? Kramp nasıl oluşur? Kramp adalelerimizin idaremiz dışında acı veren kasılmalarına denir ve genellikle kalça kısmında bulunan kaslarda meydana geldiği gibi vücudumuzun bir çok bölgesinde görülmektedir. Özellikle sporcularda görülen ancak günümüzde bir çok insanda genellikle de bayanlarda daha çok görülen kramp daha çok vitamin ve mineral eksikliğinden meydana gelmektedir. Kramp nasıl tedavi edilir? Kramp tedavi yöntemleri çoğunlukla tıbbi tedavi ile yapılmakta ise de doğal yoldan da bir çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Önemli olan kramp giren kasın aşırı derecede çalıştırılmak suretiyle sağlımızı etkilemesii engellemek için kramp giren kasın aşırı derecede çalıştırılmasından kaçınmalıyız.

   Daha sonra tıbbi veya doğal yollardan tedavi yöntemlerine başvurarak sağlımızı yeniden kazanma aşamasına gelmeliyiz. Şimdi sizlere doğal yönden kramp giderme yöntemlerinden bazıları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Bunlar; Örneğin balık yağının aç karnına günlük 2-3 kez içilmesi, bol sebze ve meyve ile magnazyum nitrat tuzu yenmesi ile balık ızgara veya buğulamasının hafta içinde 3-4 defa tüketilmesi, 500 gram bal içine 50 gram fındık ve 20 gram üzerliğin konması ile elde edilen macunun günde üç kez birer kaşık yenmelidir.

   Son olarak da küçük tencere içinde kaynatılan suyun içine beyaz yani gümüş 2-3 tane soğanın dilimlenerek konulması ile suyun kaynaması sırasında oluşan buharın hazne üzerine gelecek vaziyette üzerinde durulması ve kaynayan su içerisinde pişen soğanların kasık ile hazne üzerine bağlanması bir müddet yatılması neticesinde oluşan kramp sonucu meydana gelen ağrıların giderilmesi ve krampın yok edilmesi sağlanabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Sayfa başına git
%d blogcu bunu beğendi:
http://www.kadinsaglikrehberim.com/wp-content/uploads/2016/02/logo.png